Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Legnica stawia na nowoczesną edukację

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski podpisali dziś umowę o unijnym dofinansowaniu nowoczesnego wyposażenia legnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych w wysokości ponad 1,5 mln zł.

Fot. UM Legnica © um Legnica

Projekt pod nazwą „Wyposażenie pracowni do nauki przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i informatycznych w szkołach podstawowych i gimnazjach prowadzonych przez Miasto Legnicę” zdobył 1 mln 505 tys. 804 zł 94 gr. finansowego wsparcia ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Całkowita jego wartość to kwota 2 mln 172 tys. 233 zł 12 gr.

- To bardzo ważne przedsięwzięcie, podnoszące jakość nowoczesnej legnickiej edukacji – podkreślał marszałek województwa, dodając: - Zadbano także o potrzeby dydaktyczne uczniów niepełnosprawnych. 

- Nowe wyposażenie zdecydowanie ułatwi zarówno naukę uczniom, jak i pracę nauczycielom, czyniąc warunki kształcenia jeszcze bardziej przyjaznymi. To edukacyjne smart city – mówił prezydent Legnicy.

Projekt przewiduje wyposażenie w 13 szkołach podstawowych 16 pracowni (13 matematycznych, 2 przyrodniczych, 1 komputerowej) oraz w 8 gimnazjach 31 pracowni (8 komputerowych, 6 biologicznych, 6 fizycznych, 5 chemicznych i 6 geograficznych). Wyposażenie stanowią pomoce naukowo-dydaktyczne, sprzęt specjalistyczny, w tym urządzenia multimedialne, a także – meble szkolne (szafy, stojaki) oraz inne elementy.

Ponadto każda pracownia w Zespole Placówek Specjalnych oraz w Zespole Szkół Integracyjnych zostanie wyposażona w przenośny zestaw komputerowy ze specjalistycznym oprogramowaniem, dedykowane uczniom niepełnosprawnym. Szkoły niedostosowane architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych zostaną wyposażone także w schodołazy.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jacek
Jacek5 września 2017 o 10:35
Moim zdaniem teraz najlepiej wysłać dziecko do prywatnej szkoły. My zdecydowaliśmy się na Prywatną Szkołę Podstawową w Legnicy. Oferują dużo zajęć pozalekcyjnych, długo czynna świetlica, wszystko w jednym miejscu - od zajęć lekcyjnych, językowych, po sportowe. Nie musimy krążyć po całym mieście, przez co oszczędzamy sporo czasu. Szkoła z długoletnią tradycją, więc nie ma się czego obawiać, pełen profesjonalizm. Cenowo też korzystnie.
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.