Logo Legnica24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu

Legnica: Długopisem przerobiła wpis w dowodzie rejestracyjnym

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ujawnili, że w dowodzie rejestracyjnym sprawcy zdarzenia drogowego została przerobiona data ważności badania technicznego.

Fot. KMP Legnica © KMP Legnica

Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. 38-letnia mieszkanka gminy Krotoszyce wkrótce usłyszy zarzut przerobienia dokumentu. Za to przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w trakcie zdarzenia drogowego na ulicy Piłsudskiego w Legnicy poprosili kierujących o okazanie dokumentów wymaganych podczas kontroli drogowej tj. dowód rejestracyjny, prawo jazdy i dokument ubezpieczenia potwierdzający zawarcie umowy OC. Mundurowych szczególną uwagę zwrócił dokument sprawcy zdarzenia pojazdu marki Mercedes – Benz. Zauważyli, że w dowodzie rejestracyjnym data określająca termin upłynięcia badania technicznego pojazdu została przerobiona długopisem.

Podczas rozmowy z policjantami 38-letnia kobieta przyznała się, że aby wydłużyć czas obowiązywania dokumentu przerobiła w nim datę z 02 czerwca br na 22 czerwca br. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Mieszkanka gminy Krotoszyce wkrótce usłyszy zarzut z artykułu 270 kodeksu karnego, który mówi: „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.

sierż. szt. Jagoda Ekiert 

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Gość
Gość19 czerwca 2017 o 15:48
"Przeróbcie " sobie też , z "38-letni" na "38-letnia" - brakuje "a" .....ach gdzie te czasy gdy polski język nie był taki obcy.....
Lubię to! 2
Autor
AutorGość19 czerwca 2017 o 19:29
Przy "przerobił" też brakuje a
Lubię to! 2
DL
DLGość19 czerwca 2017 o 19:47
Naucz się stawiać znaki interpunkcyjne, a dopiero później poprawiaj innych.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.