Logo Legnica24h.pl
Reklama
SofaMeble.pl - Eleganckie meble tapicerowane
Baseny ogrodowe, materace i akcesoria - sklep NajlepszeBaseny.pl

(FOTO) Międzynarodowa konferencja – Korytarze Wodorowe Europy w Centrum Konferencyjnym LSSE

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa oraz włoska firma doradcza, Bosetti Global Consulting, zorganizowały Międzynarodową Konferencję – Korytarze Wodorowe Europy.

© Materiały prasowe / LSSE

Centrum Konferencyjne LSSE zgromadziło wielu ekspertów, przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i firm z różnych krajów, którzy wymieniali się pomysłami oraz doświadczeniami z zakresu tematyki wodoru. Spotkanie w Legnicy było też okazją do zawarcia nowych kontaktów biznesowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie.

Konferencja skierowana była do przedstawicieli instytucji publicznych, firm z branż transportowej, energetycznej i innych zainteresowanych tematyką wodoru.

"Wodór jako nośnik energii może być wszechstronnie wykorzystywany i jest niezbędny w procesie transformacji w kierunku gospodarki zeroemisyjnej w wielu gałęziach przemysłowych. Obecnie znajduje swoje zastosowanie m.in. w branży chemicznej czy przemyśle rafineryjnym, ale odgrywa ważną rolę również w produkcji półprzewodników. Intel planuje wybudować na terenach oddziaływania LSSE zakład półprzewodników, który wygeneruje docelowo nawet 10 tysięcy nowych miejsc pracy. Będziemy wysyłać z Dolnego Śląska na cały świat nie podzespoły, a finalny produkt. Bardzo się cieszę, że to właśnie w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej możemy rozmawiać o wodorze i wspólnie zastanowić się nad jego przyszłością nie tylko w Polsce, ale też w Europie i na świecie" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Podczas konferencji odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy dotyczył europejskich projektów wodorowych w korytarzach transportowych, a drugi – krajowych inicjatyw wodorowych w korytarzach transportowych dróg i rzek. W harmonogramie znalazły się także rozmowy na temat wsparcia funduszy dla korytarzy wodorowych, które dotyczyły m.in.: dostępnych źródeł finansowania, warunków uzyskania dofinansowania, zaprezentowano również przykłady projektów wodorowych, które otrzymały pomoc finansową.

"Dolnośląska Dolina Wodorowa organizuje już drugą taką konferencję. Jeżeli chodzi o jej wymiar, to w tym roku jest międzynarodowa pt. „Korytarze Wodorowe”, które są niezwykle istotne do tego, żeby rynek wodoru miał szansę się rozwinąć i aby Polska na tym skorzystała, budując właśnie takie korytarze wraz z naszymi sąsiadami" – dodaje Agnieszka Spirydowicz, dyrektor ds. rozwoju Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa.
Oprócz wysłuchania prezentacji ekspertów, uczestnicy mieli okazję do spersonalizowanych spotkań w formule speed dating, które umożliwiły efektywną wymianę kontaktów i nawiązanie nowych relacji biznesowych.

  • Spotkania przy stolikach rotacyjnych (B2B) – dla ok. 8 przedstawicieli instytucji i firm przy jednym stoliku, których celem było zawarcie w krótkim czasie nowych relacji biznesowych. Przewidywany czas dla każdego uczestnika wynosił ok. 2 min. Spotkania stolikowe zorganizowane były w sposób rotacyjny tak, aby każdy miał możliwość i czas na wzajemne zapoznanie się. Poszczególni dostawcy ściślejsze kontakty mogli nawiązać w części networkingowej.
  • Spotkania dwustronne (1to1) – z włoskimi firmami technologicznymi sektora wodoru, podczas których przedstawiciele samorządów i firmy mogli zapoznać się z delegacjami poszczególnych organizacji eksperckich, wyrażając swoje indywidualne potrzeby.

Programy powyższych spotkań odbywały się w innowacyjnej formule B2B Smart Mixer®, stworzonej przez Bosetti Global Consulting. Program ten daje możliwość uzyskania ponad 100 kontaktów biznesowych w ciągu jednego dnia spotkań.

W ramach organizowanej konferencji zaprezentowano również innowacyjny autobus elektryczny o nazwie PILEA. Spółka ARP E-VEHICLES posiada w swojej ofercie pojazd oparty na polskiej myśli technicznej, od samego początku zaprojektowany jako elektryczny i wykonany w ponad 60% z polskich komponentów. Jest zeroemisyjny, przyjazny środowisku, a dzięki silnikowi elektrycznemu – cichy i ekologiczny.

Polska jest trzecim co do wielkości producentem wodoru w Unii Europejskiej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.