Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zużytą choinkę wystaw przed zasiekiem. W poniedziałek rusza ich bezpłatna zbiórka

W poniedziałek, 20 stycznia, rozpoczyna się bezpłatna zbiórka naturalnych choinek. Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej będzie odbierało drzewka do 1 lutego.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Akcja obejmuje zarówno zabudowę jedno, jak i wielorodzinną. Choinki należy wystawiać przy zasiekach śmietnikowych. Przypomnijmy, że choinki należą do kategorii odpadów biodegradowalnych, które w ciągu roku odbierane są od kwietnia do listopada.

Usuwane z mieszkań drzewka można też bezpłatnie oddać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), mieszczących się przy ul. Rzeszotarskiej 1 i Nowodworskiej 48.

Zebrane choinki trafią do Regionalnej Instalacji Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej. Tam zostaną przetworzone na kompost. Przerób choinek oraz wielu innych odpadów ulegających biodegradacji jest możliwy dzięki zbudowaniu przez LPGK proekologicznej, nowoczesnej kompostowni.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.