Logo Legnica24h.pl
Reklama

Żółta poziomnica 2019. W piątek wybieramy najpiękniejszą legnicką budowlę

W tegorocznej, czwartej edycji plebiscytu „Żółta poziomnica” na najpiękniejszą budowlę w mieście, wzniesioną w 2019 r., rywalizować będzie 27 obiektów i ich projektantów.

Legnicka Biblioteka Publiczna wyróżniona została Żółtą poziomicą w konkursie na najpiękniejszy w roku 2018 budynek w mieście. Autorami projektu renowacji tej urokliwej budowli są architekci Krzysztof Chamielec i Piotr Lisowski © Materiały prasowe / UM Legnica

Który z nich zostanie zwycięzcą? Zdecydują o tym uczestnicy gali, która odbędzie się 28 lutego w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piastowskiej o godzinie 18.00.

Organizatorem tego prestiżowego konkursu są Jerzy Skupień i Przyjaciele. W tegorocznej odsłonie rywalizować będą budowle o powierzchni od kilkuset do kilkunastu tysięcy metrów kwadratowych, czyli od domków jednorodzinnych i mieszkalnych kwartałów po kompleksy produkcyjno magazynowe.

Ich autorami są weterani legnickiej sceny architektonicznej, a także młodszego pokolenia – mówi Jerzy Skupień. – Są także architekci spoza Legnicy. Na spotkanie w bibliotece zapraszam wszystkich zainteresowanych legnicką architekturą.

Przed rokiem w konkursie „Żółta poziomnica” 2018 zwyciężyła siedziba Legnickiej Biblioteki Publicznej (na zdjęciu). Autorami projektu renowacji tej urokliwej budowli byli architekci Krzysztof Chamielec i Piotr Lisowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.