Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

Zobacz co na Ciebie czeka w Galerii Sztuki

Zapowiada się kolejny aktywny tydzień z kulturą w Galerii Sztuki! „Zapewniamy szereg spotkań ze sztuką dla dzieci i dorosłych, podczas których każdy znajdzie coś dla siebie” - informuje Galeria Sztuki w Legnicy.

© Materia??y prasowe / Galeria Sztuki w Legnicy

Udział w galeryjnych wydarzeniach i warsztatach jest bezpłatny.

8 września

Startujemy w czwartek o godz. 18:00 w Galerii (pl. Katedralny 1), gdzie wraz z finalistką tegorocznej nagrody Nike, pisarką Anną Cieplak na warsztat weźmiemy opowiadanie historii, czyli tzw. storytelling. Warsztaty dedykowane są osobom powyżej 15 roku życia. Liczba miejsc jest ograniczona, obowiązują zapisy (galeria@galeria.legnica.eu).

9 września

Z kolei w piątek o godz. 19:00 w Galerii Ring (Rynek 12) spotkamy się na wernisażu wystawy malarstwa Julii Świtaj, laureatki Grand Prix w 29. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019. Artystka na swoich płótnach przedstawia postacie będące uosobieniem najgłębiej skrywanych lęków. Odnosi się do motywów i symboliki zaczerpniętej z mitologii słowiańskiej czy religii chrześcijańskiej, jak również z czułością wypowiada się o tych, których zwykliśmy traktować z pogardą i poczuciem wyższości.

10 września

W sobotę najmłodsi mieszkańcy Legnicy będą mieli okazję wcielić się w rolę artystów podczas Pikniku Rodzinnego Familiada, który odbędzie się na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w godz. 12:00-15:00. Na uczestników czekać będą artystyczne atrakcje i warsztaty, m.in. z malowania płóciennych toreb, tworzenia lalek motanek i biżuterii oraz malowania techniką dot painting.

Zachęcamy legniczan do włączenia się podczas pikniku w akcję „Radosny SWAP”, czyli wymianę ubrań, książek, roślin i akcesoriów, które dzięki „wymianie kulturalnej” zyskają nowe życie. Każdy może dołączyć do wydarzenia i przynieść własne przedmioty do wymiany.

Sobotni wieczór spędzimy w Galerii (pl. Katedralny 1) w towarzystwie ilustratorek książek – Magdaleny Kozieł-Nowak i Marianny Sztyma. Artystki zabiorą nas w podróż do świata bajek i wyobraźni, a także opowiedzą o kulisach pracy ilustratorki, związku sztuki ze słowem i budowaniu opowieści. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach!

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.