Logo Legnica24h.pl
Reklama
Zabawki idealne na Halloween. Zaskocz dzieci w ten upiorny czas. Zabawki dla dzieci. Internetowy sklep z zabawkami
Koparka Jawor - roboty budowlane

Złota Płyta dla formacji Patrycja Kamola Project

Patrycja Kamola odebrała z rąk organizatorów konkursu: „Płytowy Debiut 2016 Roku” nagrodę w postaci Złotej Płyty.

© AS

- Jest to dla całego naszego zespołu ogromne wyróżnienie na które wspólnie pracujemy od ponad czterech lat. Czasami mam wrażenie, że czuwa nad nami jakaś „opatrzność”, ponieważ swój pierwszy wspólny koncert zagraliśmy w 2013 roku w Auli Papieskiej Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Od tego momentu kroczymy nieprzerwanie ścieżką, ja to nazywam - „jazzu z ludzką twarzą”. Nasza muzyka jest melodyjna i podawana słuchaczom w przystępnej formie, a zespół Patrycja Kamola Project to oprócz mnie znakomici polscy muzycy jazzowi: Jarosław Dąbrowski - saksofon, Łukasz Kłos - trąbka i Paweł Lenar – fortepian, Janusz Lewandowski - kontrabas i Jarosław Marszałek - perkusja - mówi Patrycja Kamola.

W ostatnią sobotę w Klubie Muzycznym A'propos w Wałbrzychu, zespół otrzymał dwie nagrody: pierwsze miejsce w kategorii jazz, folk, etno i poezja oraz „Złotą Płytę” za sprzedaż albumu „Czekając na miłość”.

Konkurs „Płytowy Debiut 2016 Roku” jest artystyczną inicjatywą Dolnośląskiego Portalu Kulturalnego „Brzmienie M” i Wydawnictwa MEDIAMA we współpracy z wieloma niezależnymi wydawnictwami i instytucjami muzycznymi, odbywającą się pod Honorowym Patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu - Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Organizatorzy konkursu, w drodze eliminacji, zaprosili do jego udziału najlepsze zespoły debiutujące płytowo w ubiegłym roku na niezależnej scenie dolnośląskiej, opolskiej i lubuskiej. Imprezę poprowadził Dariusz Sosiński, aktor teatru w Kaliszu i znakomity oldskulowy prezenter muzyczny. Oprócz laureatów w poszczególnych kategoriach tego wieczoru wystąpił, jako „gość specjalny konkursu”, legendarna dolnośląska formacja THE LESS.

- Obecnie wraz z zespołem szykujemy już nowy materiał na płytę i przygotowujemy się na Koncert Finałowy w przyszłorocznej edycji tego konkursu, gdzie jako tegoroczny finalista zostaliśmy zaproszeni do koncertu laureatów w którym wystąpimy jako „gość specjalny koncertu”. Oprócz tego, wspólnie wraz zespołem w przyszłym roku obchodzić będziemy również nasz mały jubileusz - 5 lat istnienia formacji Patrycja Kamola Project oraz rocznicę; 10 lat mojej przygody na scenie wokalnej, dlatego przygotowujemy dla naszych słuchaczy wiele atrakcyjnych niespodzianek muzycznych - dodaje Patrycja Kamola.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.