Logo Legnica24h.pl
Reklama

Złodzieje zatrzymani

Policjanci zatrzymali amatora złotych łańcuszków oraz dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży sprzętu medycznego w jednym z gabinetów fizjoterapii na terenie Legnicy.

© Policja

– Kilka dni temu do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży sprzętu medycznego w jednym z gabinetów fizjoterapii na terenie Legnicy. Z okoliczności sprawy wynikało, że sprawcy po uprzednim wyłamaniu wkładki zamka w drzwiach lokalu, skradli urządzenia do zabiegów kosmetycznych, kasetkę z pieniędzmi oraz telefon komórkowy. Łączna wartość strat została wyceniona na kwotę ponad 70 tys zł – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert.

Policjanci szybko wytypowali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Są oni dobrze znani legnickim funkcjonariuszom z wcześniejszych przestępstw przeciwko mieniu. Zatrzymani to mieszkańcy Legnicy w wieku 22 i 27 lat.

Policjanci odzyskali utracone mienie, a podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Prokurator wobec obu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w minioną sobotę w jednym z legnickich lombardów doszło do kradzieży złotych łańcuszków o łącznej wartości około 8000 zł.

– Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce udał się funkcjonariusz z Wydziału Do Walki z Przestępczością Gospodarczą. W toku podjętych działań policjant zatrzymał sprawcę kradzieży, który posiadał przy sobie całe skradzione mienie. Jak się okazało, był to 34-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności informuje st. sierż. Anna Tersa

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Patronat medialny
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.