Logo Legnica24h.pl
Reklama
hurtownia zabawek oraz artykułów szkolnych i biurowych
Collegium Witelona

Zespół Wokalny Rondo z Wrocławia laureatem Grand Prix 52. Turnieju Chórów Legnica Cantat

Grand Prix 52. Turnieju Chórów Legnica Cantat ponownie zdobył Zespół Wokalny Rondo z Wrocławia pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny. Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy zostanie już u nich na zawsze.

© Materia??y prasowe / LCK

Ponieważ chórzyści z Wrocławia już po raz trzeci mogli poszczycić się najwyższym uznaniem jurorów, główne trofeum konkursu - Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy zostanie już u nich na zawsze.

Wrocławski Zespół Wokalny Rondo to grupa, której legnickiej publiczności przedstawiać nie trzeba. Na jej występy czeka wielu bywalców Cantatu. Rondo wykonuje muzykę chóralną różnych epok, opracowania standardów muzyki rozrywkowej oraz aranżacje muzyki tradycyjnej. Zespół brał udział wielu prestiżowych wydarzeniach, takich jak Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans czy Leo Festiwal we Wrocławiu. Jest laureatem licznych konkursów, podczas których wielokrotnie byli nagradzani. Rondo dwukrotnie wyśpiewało Grand Prix Legnica Cantat - w latach 2017 oraz 2019.

Nagród i wyróżnień jest oczywiście więcej, warto wspomnieć, że w sposób szczególny zauważone i docenione zostały chóry i zespoły dziecięco młodzieżowe.

Podsumowując tegoroczną edycję Turnieju Legnica Cantat, prof. Stanisław Krawczyński - Przewodniczący Rady Artystycznej i Jury powiedział: "Ta edycja Cantatu była nieco poszukująca, co jest pokłosiem popandemicznego powrotu do normalności. Podczas kwalifikacji mieliśmy wyjątkowo dużo zgłoszeń i do przesłuchań wybraliśmy naprawdę najlepsze zespoły. Uważam, że poziom tegorocznego konkursu był naprawdę wysoki. To niezwykle optymistyczne. Każdy zespół zaśpiewał na satysfakcjonującym poziomie, a werdykt nie był stuprocentowo jednoznaczny. Widzieliśmy prawdziwe kreacje artystyczne i występy, które na bardzo długo zostaną w pamięci zarówno publiczności, jak i jurorów".

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Popularne tagi
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.