Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ze statystyk USC: mniej urodzeń i ślubów, ale i rozwodów

Hanna, Jakub, Antoni, Zuzanna i Maja - to najczęściej nadawane imiona dzieciom urodzonym w 2018 roku w Legnicy. Popularne były też Leny, którym ustąpiły miejsca faworytki z 2017 roku - Zofie i Amelie.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Po raz pierwszy od dziesięciu lat bezkonkurencyjne w Legnicy imię Julia zdetronizowała Hanna. Nowością na liście 2018 roku są piękne imiona: Ayla, Larysa, Jaśmina, Mia i staropolska Dobrawa.

Wśród nowo narodzonych chłopców najwięcej było Jakubów. Popularne były też imiona bardzo tradycyjne – Antoni, Szymon, Filip, Aleksander i Wojciech. Rodzice z większą fantazją nadawali swoim synkom imiona oryginalne, obco brzmiące, jak Iwo czy Leo.

W legnickim szpitalu urodziło się w 2018 roku 1665 dzieci, czyli o 237 mniej, niż rok wcześniej. W tej liczbie 835 noworodków to legniczanie, a 830 pochodziło z innych miejscowości naszego regionu. W ostatnim czterdziestoleciu najbardziej urodzajny był rok 1980. Na świat przyszło wówczas 2750 małych legniczan.

Na ślubnym kobiercu w legnickim USC w 2018 roku stanęły 584 pary. To nieco mniej, niż w roku 2017, kiedy miłość i wierność przyrzekło sobie o sześć par więcej. Coraz bardziej popularne stają się zaślubiny poza siedzibą urzędu. W 2017 było ich 19, a rok później 26. Nowożeńcy najczęściej sakramentalne „tak" wymawiali w pałacach w Krotoszycach i Warmątowicach Sienkiewiczowskich oraz w Hotelu Rezydencja. Ostatnie dwa lata, to wyraźny spadek ilości rozwodów. Ich liczba zmniejszyła się z 300 do 255. Oby ta tendencja się umacniała.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.