Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Zatrzymali mężczyzn, którzy dokonali kradzieży kół z 6 pojazdów

Legniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże kół samochodowych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. legnica.policja.gov.pl © legnica.policja.gov.pl

Od kilku dni funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy prowadzili czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców kradzieży kół w Legnicy.

Po dokonaniu przez policjantów analizy zgromadzonego materiału w tej sprawie ustalono, że sposób działania sprawców był zawsze podobny. W ciągu dnia jeździli po legnickich osiedlach robiąc tzw. rekonesans i upatrywali sobie samochody wyposażone w nowe, niezniszczone koła. Głównie interesowały ich felgi o modnych wzorach. Następnie w nocy dokonywali ich kradzieży. W okresie ostatnich dwóch tygodni z terenu Legnicy dokonali kradzieży kół z 6 samochodów.

Śledczy szacują, że łączna wartość skradzionego mienia może wynosić nawet 7 tysięcy złotych.

Kilka dni temu nastąpił przełom w sprawie. Policjanci operacyjni wpadli na trop mężczyzn. Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali dwóch 18-letnich mieszkańców Legnicy. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, które wkrótce trafi do właścicieli.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów.

Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im kara do 5 lat więzienia.

mł. asp. Iwona Król – Szymajda

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.