Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Zapraszamy na pierwszą w 2021 roku legnicką dawkę gitarowego grania!

Zbliża się 146. odsłona rockowego cyklu „strefa de...”, w ramach której na scenie Sali Maneżowej zaprezentują się grupy prezentujące inne, lecz równie ciekawe, spojrzenie na metalowe i alternatywne brzmienie - Miasto Gniewu oraz Airstrike.

© Materiały prasowe / LCK

Wydarzenie odbędzie się wyłącznie w formie online – transmisja koncertu rozpocznie w sobotę, 16 stycznia, o godzinie 20 na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury (www.youtube.com/LegnickieCentrumKultury).

Miasto Gniewu to legnicki zespół eksplorujący okolice alternatywnego rocka; zadebiutował w 2016 roku minialbumem „Splin”. Dwa single, „Dysthymia” i „Autonomia”, promowane wówczas przez „Czwórkę” oraz Antyradio, pozwoliły grupie zaistnieć i zadomowić się w przestrzeni muzycznej. 15 listopada 2019 „Gniewni” wydali singiel i teledysk do numeru „Ostatni”, rozpoczynając tym samym promocję pełnometrażowego albumu „Kohezja”. Nieco ponad miesiąc później, 20 grudnia, ukazał się ich następny singiel – tym razem do drapieżnej „Chemii”. Na 18 kwietnia 2020 Miasto Gniewu i Legnickie Centrum Kultury zaplanowali koncert promocyjno-wydawniczy nowego krążka. Niestety, wszystko jednym cięciem przerwała pandemia. W międzyczasie album po prostu trafił do sieci, a 28 listopada światło dzienne ujrzał trzeci singlowy teledysk – bardzo dobrze przyjęta „Jesień” z partią skrzypiec autorstwa Marty Sochal-Matuszyk.

Aistrike to formacja z Legnicy założona w 2014 roku, wykonująca muzykę z pogranicza heavy i thrash metalu. Po kilku zmianach uformował się grający do dziś skład: Daniel (wokal, gitara), Mariusz (gitara), Kornel (perkusja) oraz Maciej (bas). Ta czwórka fanów ciężkich brzmień tworzy utwory o mocnych riffach i przyprawia je autorskimi tekstami. Każdy z nich gra wiele lat, słucha różnych podgatunków rocka i metalu (i nie tylko...), co wpływa na brzmienie zespołu, który na koncie ma nagrane demo; jednym z najbliższych planów Airstrike jest natomiast wydanie longplaya. Grupa dzieliła scenę z takimi kapelami jak między innymi Nocny Kochanek, KAT&Roman Kostrzewski, Turbo, NeuOberschlesien czy Non Iron.

Koncert "strefa de..." #146 wystąpią:
Miasto Gniewu
alternatywny rock - Legnica
www.facebook.com/miastogniewu

Airstrike
thrash metal - Legnica
www.facebook.com/airstrikepl

Koncert w wersji online na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury (www.youtube.com/LegnickieCentrumKultury).

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.