Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Zagłosuj na letnie projekty kulturalne!

W ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego, Stowarzyszenie LAiK złożyło dwa wnioski na wydarzenia o charakterze kulturalnym - Festiwal Polskich Legend i Otwórz się na kulturę. Już teraz zagłosuj na ich realizację!

© Anna Cybulska

O granty walczą dwa wydarzenia. Jednym z nich jest "Festiwal Polskich Legend". To międzypokoleniowy festiwal muzyczny nawiązujący klimatem do kultowych i ponadczasowych legend polskiej muzyki lat 60′, 70′, 80′ i 90′. Festiwal rozpocznie konkurs (przegląd), gdzie autorskich aranżacji Polskich Legend dokonają debiutujące talenty, które zgłosiły się do udziału. Wieczór zakończy koncert gwiazdy muzycznej, czyli osobiście prawdziwe Legendy polskiej sceny muzycznej. Dwudniowy festiwal zostanie podzielony na dwa klimaty muzyczne, dzień rocka i bluesa oraz dzień poezji śpiewanej i muzyki bardowskiej. 

Druga impreza to „Otwórz się na kulturę”. Ideą jej jest stworzenie przestrzeni, w której artyści będą mieli okazję do prezentacji swojego talentu przed szerszą publicznością. Festiwal ma na celu otwarcie ludzi na kulturę, będzie przepełniony pozytywną energią, kreatywnością i twórczością. Stworzy szansę do poznania nowych, ciekawych ludzi. Centralnym punktem festiwalu będzie strefa koncertowa, urozmaicona akcjami artystycznymi jak happeningi czy pokaz teatru ognia (fire-show). Powstanie kilka specjalnych stref festiwalowych jak: „art” (przeznaczona dla prezentacji artystów o dowolnej tematyce działań twórczych), organizacji pozarządowych i instytucji kultury (zaprezentują swoją działalność), „złap kontakt”, „Chillout” i wiele innych.

Ponadto w kilku dolnośląskich miastach zorganizowane będą spotkania informacyjne zachęcające do udziału w festiwalu oraz koncerty eliminacyjne, które wyłonią muzyków na koncert festiwalowy.

Jest jeszcze jedna propozycja sportowa - Turniej Tańca. Jednego dnia zostanie stworzona strefa dla tancerzy - przestrzeń, gdzie każdy z nich poczuje się wyróżniony, dostanie możliwość pokazania swojego talentu i ciężkiej pracy. Ponadto będzie można zasięgnąć rady profesjonalistów, a także poznać lokalną ofertę taneczną. 

Aby imprezy mogły się odbyć w Legnicy należy wziąć udział w głosowaniu. Każdy może oddać głos na jeden projekt z kultury oraz jeden głos na wydarzenie sportowe.

- Musimy bardzo mocno się sprężyć aby środki, które są przyznane na całe województwo trafiły właśnie do Legnicy - mówi Dawid Stefanik ze Stowarzyszenia „Legnica Aktywnie i Kreatywnie”.

- Warto wziąć udział w głosowaniu i powalczyć o granty, aby nasze miasto tętniło życiem. Zależy nam, aby po tych festiwalach Legnica stała się stolicą kultury - dodaje D. Stefanik.

Udział w głosowaniu mogą brać osoby, które ukończyły 16 lat i zamieszkują na terenie województwa dolnośląskiego. Pod poniższymi linkami można wziąć udział w głosowaniu. 

Projekt I „Festiwal Polskich Legend” – kliknij by zagłosować!

Projekt II „Otwórz się na kulturę” kliknij by zagłosować!

Turniej Tańca – kliknij aby zagłosować (projekt sportowy) 

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.