Logo Legnica24h.pl
Reklama

Zabytkowa kamienica w Rynku odzyska dawny blask

W legnickim Rynku rozpoczęły się prace konserwatorskie i remontowe związane z renowacją zabytkowej elewacji kamienicy nr 9, czyli siedziby Cechu Rzemiosł Różnych. Miasto przyznało na ten cel dotację w wysokości 130 tys. zł.

© materiał prasowy UM Legnica

Dotacja wykorzystana będzie na wykonanie renowacji i remontu frontowej elewacji. To kolejny etap prowadzonego kompleksowo remontu unikatowej kamienicy mieszczańskiej, pochodzącej z 1905 roku. Jest ona wspaniałym przykładem architektury secesyjnej. Posiada bogatą dekorację fasady, zachowaną oryginalną stolarkę i klatkę schodową. Należy do kilku cennych zbytków, które uratowały się od zniszczenia w centrum naszego miasta.

Prace renowacyjne potrwają do końca listopada. Obecnie specjaliści rozpoczęli badanie próbek struktury, kolorystyki i użytych przez budowniczych sprzed 113 lat materiałów. Pozwoli to na odtworzenie wizerunku kamienicy najbardziej zbliżonego do oryginału.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.