Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Z placu zabaw przy ul. Smolarskiej skradziono ławki

Policja poszukuje złodziei, którzy ukradli trzy ławki z placu zabaw przy ul. Smolarskiej. Ich wartość to ponad 18 tys. zł. Do kradzieży doszło w nocy ze środy na czwartek.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Nowy plac zabaw został zbudowany w minionym roku. Powstał w miejsce starego, wysłużonego już placu zabaw. Kosztowało to 180 tys. zł.

Niestety, ten teren rekreacyjny został okradziony z ławek. I właśnie kradzieże oraz dewastacje placów zabaw są w ostatnim czasie plagą w naszym mieście. W lutym i marcu chuligani wymalowali ordynarne rysunki w kompleksie sportowo–rekreacyjnym przy ul. Oświęcimskiej. Podobnych zniszczeń dokonali w obiekcie przy ul. Bydgoskiej. 15 marca tego roku kamery monitoringu zarejestrowały, jak sześciu nastolatków w towarzystwie osoby dorosłej wyłamało ogrodzenie placu zabaw w Przedszkolu nr 11 przy ul. Krzemienieckiej. Potem zdewastowali urządzenia do zabawy i wypalili dziurę w syntetycznej nawierzchni.

Wandale niszczą i szpecą miejsca służące głównie dzieciom do zabawy i rekreacji. Nie pozwólmy na to. Gdy zauważymy, że ktoś niszczy nasze wspólne mienie, natychmiast informujmy policję albo straż miejską. Szybka reakcja daję szansę na ujęcie sprawców. Uszkodzenie lub zniszczenie mienia publicznego zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności, a w przypadku poważniejszych dewastacji – wyrokiem nawet do pięciu lat więzienia. Także pięć lat grozi za kradzież.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Marek
Marek5 kwietnia o 17:55
Jakim cudem jedna ławka może kosztować 6 tys zł ? Ja nie do końca potrafię zinterpretować tytuł powyższego artykułu. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przekonywał w sejmie, że Polskie autostrady są najdroższe w Europie. Może nie najdroższe bo jesteśmy na 3 miejscu po Austrii i Węgrzech ale przy taniej sile roboczej to wydawałoby się, że powinniśmy być poniżej średniej Unijnej....
To taki przykład jak się zarabia na przetargach. Wszedłem na allegro i taka droższa solidna ławka parkowa kosztuje około 500 zł. Jednak te ukradzione kosztują 12 razy więcej?

Może to być jakaś porządniejsza ławka to niech kosztuje góra do 1000 zł to jestem w stanie zaakceptować...?

Jednak widać takich patologii jest więcej co pokazuje ten artykuł :

https://onet100.vod.pl/i/fakt/w-stalowej-woli-wydano-fortune-na-lawki-w-parku/3lzh07

Można wydać 4 zł na ławki a 8 tys przeznaczyć na coś innego. Takie jest moje zdanie i jak widzę takie rozbestwienie pieniędzy publicznych to jakich duzych, dobrych inwestycji mozna się spodziewac? Patologia moim zdaniem...
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.