Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Z Dzielni Chłopcy nominowani do Fryderyka!

W ubiegły czwartek Akademia Fonograficzna ogłosiła nominacje do Fryderyków 2021 w kategoriach muzyki rozrywkowej. Szansę na zdobycie statuetki w kategorii Album Roku Blues otrzymała płyta zespołu Z Dzielni Chłopcy „Blues z mojej dzielnicy”.

© Materiały prasowe / LCK / Anna Śliwińska

Ten debiutancki album tria z Zagłębia Miedziowego ukazał się w ubiegłym roku nakładem projektu Czerwone Miasto sygnowanego przez Legnickie Centrum Kultury oraz Atrament Records.

O Fryderyka za bluesowy album roku powalczy także doskonale znany w naszym mieście choćby z występów w ramach Legnica Jazz Day Leszek Cichoński za nagraną wspólnie z przyjaciółmi płytę „Thanks Jimi Symphonic”. Pozostałe nominacje to Robert Cichy i jego „Dirty Sun”, „Tylko się nie denerwuj” Sosnowskiego, a także „Wolność” – solowy materiał zmarłego w lipcu ubiegłego roku długoletniego perkusisty Dżemu, Michała Giercuszkiewicza.

Akademia Fonograficzna to grono ponad 1500 artystów, wykonawców, twórców, producentów, dziennikarzy i przedstawicieli branży muzycznej przyznające od ponad 25 lat nagrody muzyczne Fryderyk. Po ogłoszeniu nominacji rozpoczęła się druga tura głosowania – po jej zakończeniu poznamy zwycięzców nagród.

Z Dzielni Chłopcy to projekt muzyków znanych z innych formacji bluesowych takich jak Obstawa Prezydenta, Midnight Blues czy Nocne Boogie. W 2018 roku wspólna pasja do muzyki połączyła drogi gitarzystów Sławka Sobieskiego i Pawła Wawrzyniaka oraz wokalisty Jarka Saniewskiego. Cechą charakterystyczną tria stało się akustyczne brzmienie gitar. Na repertuar zespołu składają się utwory własne, jak i standardy znane miłośnikom bluesa i rocka. Na debiutanckim kompakcie znalazło się 9 kompozycji, w tym dwa covery: „Oni zaraz przyjdą tu” i „Key to the Highway”. Gościnnie na płycie wystąpili harmonijkarz Bartek Łęczycki na harmonijce oraz raper a zarazem realizator nagrań, Robert Luchowski.

Z Dzielni Chłopcy występują w składzie:

  • Jarek Saniewski – śpiew
  • Sławek Sobieski – gitara akustyczna, ukulele
  • Paweł Wawrzyniak –  gitara akustyczna

Realizacja nagrań, miks, mastering:  Robert Luchowski i Mateusz Nowak
Opracowanie graficzne na płycie, okładka (według projektu Renaty Michajłow): Aleksandra Kondracka / PA-TU Studio

Płyta dostępna jest w Galerii Satyrykon (Rynek 36, Legnica), a także u wydawcy: Czerwone Miasto (https://www.facebook.com/czerwonemiasto.legnica/) – e-mail: bgk@lck.art.pl, telefon 781612983

Czerwone Miasto to projekt Legnickiego Centrum Kultury i Atrament Records, odkurzający scenę rockową Legnicy i Zagłębia Miedziowego z dawnych lat, jak i wspierający bieżące działania kapel z naszego regionu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.