Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wyzwania rynku pracy. Regionalna debata w Legnicy

Z okazji 100-lecia publicznych służb zatrudnienia Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zorganizował dzisiaj w Legnicy spotkanie na temat rynku pracy.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Uczestnicy debaty omawiali obecne wyzwania stojące przed rynkiem pracy, jego uwarunkowania oraz wykorzystywanie funduszy unijnych, przeznaczonych m.in. na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i dofinansowania do działalności gospodarczej. Dolny Śląsk zalicza się do najbardziej aktywnie działających w sferze zatrudnienia oraz w zwalczaniu bezrobocia.

Tylko w ostatnich 10 latach z pomocy i wsparcia Powiatowych Urzędów Pracy w naszym regionie skorzystało ponad 2,2 mln osób. Blisko milion dzięki temu rozpoczęło pracę. Stopa bezrobocia spadła z 10 do 5,2 proc. Właśnie tyle wynosi ona obecnie w Legnicy. Bardzo dobrą informacją jest również to, że z RPO Województwa Dolnośląskiego i krajowego programu Wiedza, Edukacja, Rozwój w ciągu czterech lat region będzie miał do dyspozycji prawie miliard złotych.

Podobna debata odbyła się już we Wrocławiu, a kolejna będzie w Wałbrzychu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.