Logo Legnica24h.pl
Reklama

Wystawa „Z ojca na syna. Eryk i Teodor Lipińscy” już dostępna

Prezentowane na ekspozycji prace pochodzą z prywatnej kolekcji Zuzanny i Tomasza Lipińskich oraz ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

© Materiały prasowe / LCK

W roku 2023 Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego obchodziło 45-lecie istnienia. Głównym punktem uroczystej celebracji była wystawa jubileuszowa, na którą złożyły się dwie równoczesne ekspozycje poświęcone założycielowi i patronowi Muzeum Karykatury – Erykowi Lipińskiemu.

Zbiór prac „Z ojca na syna. Eryk i Teodor Lipińscy”, który zobaczymy w legnickim Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (w hallu Starego Ratusza) od 7 czerwca do 30 września, nawiązuje do wspomnianych rocznicowych wystaw. Prezentowane na ekspozycji prace pochodzą z prywatnej kolekcji Zuzanny i Tomasza Lipińskich oraz ze zbiorów Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego.

"Wystawa „Z ojca na syna”, zorganizowana przez Legnickie Centrum Kultury, Fundację Satyrykon oraz Muzeum Karykatury jest kolejną, zupełnie nową próbą ukazania niezwykłej relacji łączącej Teodora i Eryka Lipińskich. Prezentowany na wystawie wybór prac w czytelny sposób wskazuje momenty przenikania się twórczości obu artystów oraz uzmysławia nam, jak ważnym źródłem inspiracji dla Eryka była osoba ojca i jego działalność artystyczna" - informuje  Michał Przechera z Legnickiego Centrum Kultury.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.