Logo Legnica24h.pl
Reklama
Internetowy sklep z zabawkami. Zabawki na dzień chłopaka. Zabawki dla chłopca, dla dzieci, dla dziewczynki.
PWSZ im. Witelona w Legnicy
Leadec
Koparka Jawor - roboty budowlane

Wystawa „Dolny Śląsk w formie” – jak zmienił się nasz region dzięki funduszom unijnym

Na legnickim rynku zainaugurowano we wtorek wystawę „Dolny Śląsk w formie”. Ekspozycja zagości w 10 dolnośląskich miastach, aby mieszkańcy całego regionu mogli zobaczyć, co zmieniło się w ich najbliższym otoczeniu.

© Materia??y prasowe / UMWD

Wystawę otworzyli marszałek Cezary Przybylski, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz Piotr Karwan radny sejmiku województwa dolnośląskiego.

"Oglądając wystawę możemy zobaczyć fragment tego w jakim stopniu Dolny Śląsk zmienia się na lepsze dzięki funduszom unijnym. Nasza kondycja gospodarcza i pozycja w Europie to wynik wspólnej pracy Dolnoślązaków, ale także w dużej mierze efekt wsparcia, jakie oferuje nam Wspólnota. Jesteśmy jednym z liderów skutecznego wykorzystywania środków unijnych, dlatego jestem przekonany, że potężna kwota jaką, wynegocjowaliśmy na najbliższe 7 lat, pomoże nadal zmieniać nasz region" – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Prezentowana na wystawie ekspozycja to fotografie przedstawiające różne przedsięwzięcia dofinansowane dzięki funduszom unijnym. Podziwiać ją będzie można do 17 sierpnia na legnickim rynku. Podobne ekspozycje regionalne prezentowane będą także w Kłodzku, Bolesławcu, Wałbrzychu, Lubinie, Wołowie, Jeleniej Górze, Ząbkowicach Śląskich, Wrocławiu i Górze.

"Dzięki funduszom unijnym w ostatnich latach idziemy ścieżką dynamicznego rozwoju. 21 projektów, które zrealizowaliśmy w Legnicy, to nasz rzeczywisty wkład w rozwój naszego regionu i jego pozycję w Europie" – dodał prezydent Tadeusz Krzakowski.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.