Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wyróżnienie dla dzielnych studentów

Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski wraz z Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona prof. dr hab. inż. Ryszardem K. Pisarskim wyróżnili dwóch studentów, którzy po pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży.

© UM Legnica / materiał prasowy

Przypomnijmy, że do napadu doszło 7 listopada. 24–letni legniczanin w jednym z punktów skupu złota ukradł biżuterię wyłożoną na tacy i uciekł. Miał jednak pecha, bo obok sklepu przechodziło dwóch studentów PWSZ, którzy usłyszeli najpierw wołanie o pomoc pracownicy, a chwilę później zobaczyli wybiegającego z placówki mężczyznę. Ruszyli w pościg i zatrzymali przestępcę. Natychmiast powiadomili policję. 

Po zatrzymaniu przez dwóch studentów mężczyzna oferował im w zamian za uwolnienie skradzioną biżuterię. Gdy odmówili, groził im nożem, który jeden z studentów mu wytrącił. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Sąd aresztował go na trzy miesiące. Zatrzymany ma bogatą kartotekę policyjną. Był karany za kradzieże. Działał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Podczas spotkania z bohaterskimi studentami insp. Leszek Zagórski wraz z prof. Ryszardem K. Pisarskim wyróżnili i podziękowali studentom za odważną, godną naśladowania postawę. Gratulując im chwalebnego czynu, który doprowadził do ujęcia przestępcy, wręczyli studentom podziękowania i upominki.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ogólnopolskie pogotowie dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.