Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wymieniłeś stare piece - dostaniesz dotację

Mieszkańcy Legnicy, którzy wymienili w mieszkaniach przestarzałe piece na nowoczesne przyjazne środowisku w okresie od 1 stycznia 2011 roku do 31 grudnia roku 2016, mogą do 15 listopada roku 2018 składać wnioski o gminną dotację.

© Materiały prasowe / UM Legnica

To korzystne dla legniczan wydłużenie terminu jest możliwe dzięki uchwale Rady Miejskiej przyjętej na wniosek prezydenta podczas ostatniej sesji w tej kadencji.

W ramach programu udzielania przez miasto dofinansowania do zrealizowanych inwestycji wymiany systemów ogrzewania na proekologiczne w latach 2015-2018 podpisano umowy o refundacji z ponad 700 mieszkańcami. Łączna wartość udzielonych dotacji wynosi obecnie ok. 3,3 mln zł.

Dotacja przysługuje tym, którzy trwale wymienili system ogrzewania opartego na paliwie stałym na:

 • podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej,
 • ogrzewanie gazowe,
 • ogrzewanie olejowe,
 • ogrzewanie elektryczne,
 • odnawialne źródła energii (kolektory słoneczne i pompy ciepła).

Wysokość dofinansowania wynosi do 45 proc. udokumentowanych kosztów kwalifikowanych realizacji przedsięwzięcia, jednak nie więcej, niż 10 000 zł dla wspólnot mieszkaniowych i nie więcej niż 5 000 zł dla pozostałych podmiotów.

Dotacja może być udzielona wyłącznie na dofinansowanie kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, poniesionych w okresie od 01.01.2011 r. do 31.12.2016 r., w szczególności:

 • demontażu palenisk węglowych,
 • zakupu i montażu nowego systemu ogrzewania,
 • zakupu, montażu, wymiany lub modernizacji instalacji (wraz z grzejnikami) związanej z nowym źródłem ogrzewania,
 • likwidacji, modernizacji lub budowy nowego systemu odprowadzania spalin niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania nowego ogrzewania,
 • podłączenia do sieci ciepłowniczej w zakresie wykonania wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania z wyłączeniem węzła cieplnego,
 • zakupu i montażu instalacji odnawialnego źródła energii.

Więcej informacji w załącznikach i dokumentach zamieszczonych na www.legnica.eu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.