Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wykład prof. Rościsława Żerelika w Muzeum Miedzi

W piątek, 8 września o godz. 16.00, w Muzeum Miedzi odbędzie się wykład popularyzatorski prof. Rościsława Żerelika pt. „Najazd mongolski na Armenię w świetle kronik ormiańskich z XIII wieku".

© materiał prasowy

Wykład towarzyszy wystawie „Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy". Tę niezwykłą ekspozycję można oglądać w salach muzealnych w Akademii Rycerskiej już tylko do 10 września.

Rościsław Żerelik (ur. 1956) – historyk specjalizujący się w dziejach średniowiecza. Związany zawodowo z Uniwersytetem Wrocławskim, od 2005 r. pełni funkcję dyrektora tamtejszego Instytutu Historycznego. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na m.in. wokół zagadnień dyplomatyki, heraldyki, sfragistyki i kartografii w średniowieczu i czasach wczesnonowożytnych. Autor licznych publikacji na temat historii Śląska (m.in. „Inwentarze zbrojowni i arsenału księcia legnickiego Ludwika IV" opracowane wespół z Mateuszem Golińskim). Ostatnio jego zainteresowania badawcze koncentrują się na rocznikach i kronikach ormiańskich, jako źródłach dla poznania okoliczności i przebiegu najazdu Mongołów na Europę, także na Legnicę, w XIII w.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.