Logo Legnica24h.pl
Baltic Home

Wygrana na koniec

Miedź Legnica zrobiła co do niej należało, wygrywając z Sandecją. Do awansu to jednak nie wystarczyło...

Kibice Miedzi byli ze swym zespołem do końca. Fot. dolny-slask24h.pl © dolny-slask24h.pl

Mistrz Nice 1 Ligi wcale nie zamierzał ułatwiać Miedzi zadania. W 9 minucie zza lini pola karnego strzelał Piszczek, ale Sapela był na posterunku. Jak się okazało zadania nie ułatwiał gospodarzom również arbiter. W 20 minucie Bartulović uderzał z kilku metrów na bramkę gości. Zdawało się, że jeden z obrońców Sandecji wybił piłkę z bramki ręką, jednak gwizdek sędziego milczał. Skończyło się tylko na rzucie rożnym. Chwilę później Bartulović omal nie zaskoczył Gliwy z rzutu rożnego.

W 36 minucie groźnie głową nad poprzeczką uderzał Midzierski. Dwie minuty później Bartulović znakomicie zgrał klatką piersiową piłkę po dośrodkowaniu Łobodzińskiemu. Kapitan Miedzi uderzył minimalnie obok słupka. W 42 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Garguła. Nie wiedzieć jak to się stało, ale Łobodziński nie wpakował piłki do siatki. Chwilę później w zamieszaniu wydawało się, że obrońca Sandecji zagrał ręką, ale arbiter konsekwentnie nie odgwizdywał przewinień ekipy z Nowego Sącza we własnym polu karnym.

Cztery minuty po przerwie ładnym strzałem z dystansu popisał się Daniel, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Minutę później Bartulović uderzył z lewej strony pola karnego, a Gliwa z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 65 minucie rezerwowy Marquitos otrzymał znakomite podanie od Daniela. Popędził na bramkę i z zimną krwią wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, wyprowadzając legniczan na prowadzenie. W 72 minucie strzelec pierwszego gola, próbował swych sił strzelając z rzutu wolnego, ale tylko nad poprzeczką. Siedem minut później było już 2:0. Tym razem Marquitos idealnie dograł z rzutu rożnego na głowę Tomasza Midzierskiego, a stoper umieścił piłkę w siatce.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (0:0)

Bramki: Marquitos (65), Midzierski (79)

Żółte kartki: Rasak (61) - Basta (54), Kuban (71), Maślanka (73)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)

Asystenci: Andrzej Zbytniewski (Lublin), Daniel Szpila (Opole)

Miedź: Sapela - Bartczak, Midzierski, de Amo, Potouridis, Bartulović (63. Marquitos), Daniel, Rasak (90. Karbowy), Łobodziński, Garguła (79. Pennanen), Vojtus; trener Ryszard Tarasiewicz

Sandecja: Gliwa - Basta, Piter-Bucko, Szufryn, Słaby, Kuban, Jurkowski, Baran, Danek (46. Trochim), Nowak (46. Maślanka), Piszczek (80. Kuźma); trener Radosław Mroczkowski