Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych zaprasza na studia

Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na dwóch kierunkach studiów licencjackich, trzech kierunkach inżynierskich oraz jednym kierunku studiów magisterskich.

© Materiały prasowe / PWSZ Legnica

Kandydaci na studia na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych mają możliwość kształcenia się na dwóch kierunkach studiów licencjackich (studia pierwszego stopnia) – Finanse, rachunkowość i podatki oraz Zarządzanie; trzech kierunkach inżynierskich – Informatyka, Logistyka i transport oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz jednym kierunku studiów magisterskich (studia drugiego stopnia) – Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie.

Ponadto planowane jest także uruchomienie dwóch nowych kierunków studiów inżynierskich – Energetyka oraz Inżynieria procesów produkcyjnych. Studia na tych kierunkach zostaną uruchomione po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Finanse, rachunkowość i podatki – studia licencjackie

Studia zapewniają umiejętności oraz wiedzę z zakresu finansów, rachunkowości, podatków i systemu podatkowego, funkcjonowania rynków kapitałowych oraz podstawowych zasad inwestowania na rynku akcji (GPW). Pozwalają zdobyć kwalifikacje typowe dla absolwentów kierunków ekonomicznych, którzy są specjalistami w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, rzeczowymi oraz ludzkimi w przedsiębiorstwach lub innych podmiotach.

Zarządzanie – studia licencjackie

Studia na kierunku Zarządzanie pozwalają zdobyć kwalifikacje w zakresie zarządzania, w tym zarządzania różnymi pionami przedsiębiorstwa. Absolwenci posiadają umiejętności typowe dla absolwentów kierunków ekonomicznych, którzy są specjalistami w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, rzeczowymi oraz ludzkimi w przedsiębiorstwach lub innych podmiotach.

Informatyka – studia inżynierskie

Studia na kierunku Informatyka pozwalają zdobyć kwalifikacje inżyniera z branży IT. W zależności od wyboru specjalności studenci nabywają wiedzę z zakresu programowania, projektowania, budowy i eksploatacji sieci komputerowych lub z zakresu zaawansowanych technik grafiki komputerowej.

Logistyka i transport – studia inżynierskie

Studia na kierunku Logistyka i Transport przygotowują do pracy w branży Transport – Spedycja – Logistyka (TSL). Absolwent potrafi projektować techniczne aspekty procesów branży TSL, posiada również wiedzę i umiejętności z zakresu ekonomii, organizacji i zarządzania, psychologii, prawa gospodarczego, logistyki, transportu, spedycji, ekologii itp.

Zarządzanie i inżynieria produkcji – studia inżynierskie

Zarządzanie i inżynieria produkcji to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego absolwenci łączą nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie (w zakresie inżynierii produkcji) z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi. W zależności od wyboru specjalności student posiada pogłębione umiejętności w zakresie logistyki, zarządzania produkcją, zarządzania systemami energetycznymi lub inżynierii motoryzacyjnej

Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie – studia magisterskie

Studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie przygotowują do pełnienia funkcji menedżersko-specjalistycznych z zakresu finansów oraz zarządzania.

Ze względu na połączenie dwóch obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa absolwent rozumie i potrafi kształtować zjawiska oraz procesy zarówno finansowe jak i w sferze zarządzania podmiotem gospodarczym.

Atuty Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych

  • zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmach stanowią integralną część procesu dydaktycznego. Naszymi partnerami są między innymi: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Rileta spółka z o.o. w Legnicy, Winkelmann spółka z o.o. w Legnicy, Volkswagen Motor Polska spółka z o.o. w Polkowicach, Gates Polska spółka z o.o. w Legnicy, Wezi-Tech Sp. z o. o.; Voss Automotive Polska Sp. z o. o.
  • w procesie edukacji kształtowane są głównie umiejętności praktyczne i zawodowe,
  • w czasie studiów realizowane są projekty przemysłowe – praktyczne zadania lub projekty edukacyjne osadzone w praktyce przemysłowej, wykonywane samodzielnie przez studenta pod opieką nauczyciela akademickiego i opiekuna w zakładzie pracy,
  • prace inżynierskie mają charakter aplikacyjny lub projektowy, a ich tematyka jest powiązana z wcześniej wykonanymi projektami przemysłowymi,
  • uczelnia dysponuje bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną pozwalającą prowadzić zajęcia praktyczne,
  • w ramach programu ERASMUS+ możliwe jest zrealizowanie semestru lub roku studiów w jednym z kilkudziesięciu uniwersytetów za granicą, z którymi nasza Uczelnia ma zawarte porozumienia, między innymi: Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Dania, Litwa, Słowacja, Francja,
  • wspieranie aktywności studentów poprzez działalność w studenckich kołach naukowych.
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.