Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wybory samorządowe 2018. Wybieramy prezydenta i radnych

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 21 października 2018 r. Wybieramy prezydenta, 23 radnych miejskich i 6 do sejmiku województwa z okręgu legnickiego (sejmik liczy 36 radnych).

© materiał prasowy UM Legnica

Głosujemy w 49 lokalach czynnych w godzinach 7.00–21.00. Drugą turę w wyborach prezydentów miast zaplanowano na 4 listopada.

Uprawnionym do głosowania jest każdy obywatel Polski, a także Unii Europejskiej (nawet jeśli nie zostało mu przyznane obywatelstwo polskie), mieszkający na obszarze gminy, wobec której dokonywane są wybory i w dniu wyborów ukończył 18 lat. Musi być też wpisany do rejestru wyborców.

Osoby niepełnosprawne mogą głosować na trzy sposoby: przez pełnomocnika, korespondencyjnie (jeżeli dopełniły formalności) albo samodzielnie w przystosowanych do tego lokalach, których w naszym mieście jest 23.

Przydatne informacje o lokalach wyborczych znajdziemy na przygotowanej przez miasto interaktywnej mapie: https://okw.legnica.eu/.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.