Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wsparcie dla niewidomych

Legnica przystąpiła do programu „Segreguję – nie widzę przeszkód". To pierwszy w Polsce program mający na celu wsparcie osób słabowidzących i niewidomych w sortowaniu odpadów.

Fot. UM Legnica /materiał prasowy © UM Legnica / materiał prasowy

Miasto kupiło specjalne naklejki na pojemniki odpadowe, które pomogą osobom niewidomym oraz słabowidzącym, a także seniorom i dzieciom w samodzielnej segregacji odpadów. Wypukłe naklejki opisują różne rodzaje odpadów: papier, plastik, szkło, bioodpady, zmieszane i baterie. Wykonane są z tworzywa PET, a w częściach wypukłych zawierają napisy w alfabecie Brailla, w alfabecie łacińskim oraz piktogramy. Na czarnym tle umieszczone są żółte litery i oznaczenia graficzne.

Naklejki te będą już od 2 listopada br. bezpłatnie przekazywane wszystkim, którzy chcą wesprzeć osoby z dysfunkcjami wzroku. Wystarczy zgłosić się do Wydziału Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta Legnicy, plac Słowiański 8, pokój nr 309, tel. 76 72 12 343. 

Więcej na http://grupa-eneris.pl/o-nas/zrownowazony-rozwoj/segreguje-nie-widze-przeszkod/.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.