Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wojciech Robaszek dyrektorem Akademii Piłkarskiej Miedzi!

Nowym dyrektorem Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica został Wojciech Robaszek. Były trener m.in. ŁKS Łódź będzie odpowiadał za sprawy szkoleniowe.

© B. Hamanowicz / miedzlegnica.eu

Prowadzona przez niego Akademia Miedzi ma funkcjonować podobnie do najlepszych niemieckich odpowiedników.

Wojciech Robaszek jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na specjalizacji trener piłki nożnej. Ukończył także Szkołę Trenerów PZPN w Warszawie i uzyskał licencję trenera UEFA A. Swoją szkoleniową karierę rozpoczynał w Omedze Kleszczów (IV liga) gdzie był I trenerem w 2004 roku. Następnie prowadził juniorów starszych KS Piotrcovia, a w 2006 roku był II trenerem Pogoni Szczecin. Pracował także w Międzynarodowej Akademii Piłkarskiej w Brazylii gdzie był I trenerem, po czym w 2008 roku wrócił do Polski. W latach 2010-2012 był trenerem Zawiszy Rzgów, z którą wywalczył awans do III ligi. W minionym sezonie jako pierwszy trener wprowadził Łódzki KS z 2 do 1 ligi, ale w czerwcu rozstał się z klubem.  Teraz pokieruje Akademią Piłkarską Miedzi. 

– Uważam, że to duży i interesujący projekt. Podchodzę do pracy w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica z dużym optymizmem i zaangażowaniem – mówi Wojciech Robaszek.

Nowy dyrektor Akademii Miedzi jest miłośnikiem niemieckiej myśli szkoleniowej. Właśnie w Niemczech Wojciech Robaszek odbył najwięcej staży trenerskich. Szkolił się m.in. w Borussii Dortmund, FC Schalke 04 oraz kilkakrotnie w VFL Wolfsburg. Nowy dyrektor nie ukrywa, że prowadzona przez niego Akademia Miedzi będzie czerpać bardzo dużo wzorców z niemieckiej piłki. 

– Rynek niemiecki towarzyszy mi od wielu lat. Tam nauczyłem się najwięcej, jeśli chodzi o system gry  i wychowanie młodego piłkarza. W mojej pracy niejednokrotnie się to sprawdzało. Uważam, że należy czerpać wzorce od najlepszych. W niemieckim systemie ponad 90 procent wychowanych zawodników gra w swoich klubach i reprezentacji. Chciałbym, aby w przyszłości było tak także w Miedzi – dodaje Wojciech Robaszek.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama

Warning: array_count_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 12

Warning: arsort() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 13

Warning: array_keys() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 14

Warning: array_values() expects parameter 1 to be array, null given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/inc/sidebars.php(6) : eval()'d code on line 15
Popularne tagi
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.