Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wodociągi budują nowe sieci wodne i kanalizacyjne

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji inwestuje w rozwój sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. W latach 2016-2018 wykonało prace o wartości ponad 8 mln zł. Możliwe jest to dzięki aktywności w zdobywaniu funduszy unijnych.

© materiał prasowy UM Legnica

Realizacja wielu inwestycji na terenie Legnicy oraz rozbudowa infrastruktury powoduje wzrost zapotrzebowania na budowę nowych sieci. Ostatnio podłączono do nich budynki przy ul. Masarskiej oraz te z terenu byłej jednostki wojskowej przy al. Rzeczypospolitej. Wybudowano również nową sieć kanalizacyjną w ul. Chojnowskiej wraz z przyłączami kanalizacyjnymi.

Sieć kanalizacji sanitarnej wybudowano też na obszarach już wcześniej zamieszkanych. Dzięki temu np. mieszkańcy ulicy Dąbrówki mogą zrezygnować z korzystania z szamb (zbiorników bezodpływowych). Nowi odbiorcy wody pojawili się przy części ul. Poznańskiej i Szczytnickiej. Przebudowano również sieć wodociągową w ul. Krętej oraz odcinki wodociągu przy zbiorczej drodze południowej.

Przebudowa ul. Wrocławskiej umożliwiła LPWiK modernizację istniejącej tam sieci kanalizacji poprzez rozdzielenie jej na sanitarną i deszczową. Zmodernizowano także przyłącza wodociągowe do budynków przy tej ulicy.

Systemy kanalizacyjne w różnych częściach miasta wymagają naprawy. W związku z tym LPWiK inwestuje w bezwykopową renowację sieci. Dzięki tej nowoczesnej technologii nie trzeba rozkopywać całego terenu, a stare kanały zostają uszczelnione.

Każdy mieszkaniec ma możliwość przyłączenia się do sieci wodno-kanalizacyjnej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.lpwiksa.pl.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.