Logo Legnica24h.pl
Reklama

Własność zamiast użytkowania wieczystego. Koniec wydawania zaświadczeń

Legnica należy do nielicznych gmin w Polsce, które w 2019 roku w stu procentach potwierdziły przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności, wydając zaświadczenia 9635 właścicielom. Przekształceniem objęto 1302 nieruchomości.

© Paweł Sasiela

Przypomnijmy zasady, jakie obowiązują przy przekształcaniu. 1 stycznia 2019 r., zgodnie z ustawą z 20 lipca 2018 r., nastąpiło przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności. Rada Miejska Legnicy 29 listopada 2018 r. uchwaliła system udzielania bonifikat mieszkańcom.

Bonifikaty wynoszą:

  • 60 proc. w przypadku, gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w 2019 roku;
  • 50 proc. w drugim roku po przekształceniu;
  • 40 proc. w trzecim roku;
  • 30 proc. w czwartym roku;
  • 20 proc. w piątym roku;
  • 10 proc. w szóstym roku po przekształceniu.

Warunkiem uzyskania bonifikaty jest złożenie przez właściciela odpowiedniego wniosku w tej sprawie. Informacje szczegółowe można otrzymać w wydziale gospodarki nieruchomościami Urzędu Miasta, pl. Słowiański 8, III piętro, pok. 335, tel. 76 72 12 295.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.