Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Wkrótce nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych w Legnicy na rok szkolny 2017/2018 odbędzie się, podobnie jak w latach ubiegłych, przy pomocy systemu elektronicznego. Rekrutacja rozpocznie się 1 czerwca br.

Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com © pixabay.com

Od tego dnia kandydaci do szkół ponadgimnazjalnych będą mogli zalogować się do systemu naboru https://dolnoslaskie.edu.com.pl. Link zamieszczony jest również na stronie internetowej Urzędu Miasta Legnicy www.legnica.eu (zakładka Dla Mieszkańca, Edukacja, Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych). Tutaj też zainteresowani znajdą Informator z ofertą wszystkich legnickich szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018. Uczniowie mogą dokonać wyboru placówki, w której chcieliby kontynuować naukę.

W bieżącym roku szkolnym do klas III gimnazjów publicznych i niepublicznych w Legnicy uczęszcza 804 uczniów (w 2014 r. było ich 954, w 2015 r. - 889, a w 2016 r. – 875). Ogólna liczba absolwentów gimnazjów, a tym samym uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych wykazuje tendencję spadkową – w 2014 r. naukę w klasie pierwszej szkoły ponadgimnazjalnej podjęło 1538 uczniów, w 2015 r. – 1490 uczniów, a w 2016 r. – 1445.

Dobra oferta legnickich szkół ponadgimnazjalnych przyciąga również młodzież z sąsiednich gmin i miast. Średni wskaźnik uczniów pochodzących spoza Legnicy kształtuje się na poziomie blisko 39 proc.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.