Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy
Collegium Witelona

Winkelmann zainwestuje 100 mln zł w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Winkelmann rozwija swoją inwestycję w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W czwartek, 10 lutego, w siedzibie LSSE, miało miejsce uroczyste wręczenie decyzji o wsparciu dla spółki, która zainwestuje 100 mln zł.

© Materia??y prasowe / LSSE

Winkelmann to jedna z pierwszych firm, która zainwestowała na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

"Pierwszeństwo zobowiązuje, dlatego nieustannie rozwijamy naszą działalność w Polsce. Dziś w Legnicy pracuje już blisko 1 600 osób w czterech fabrykach. Od samego początku realizujemy nasz projekt na absolutnie międzynarodowym, wysokim poziomie. Otrzymanie decyzji o wsparciu dla naszej spółki, to kolejne ważne wydarzenie w historii firmy. Rynek na nasze produkty jest nadal otwarty, w zakładach w branży grzewczej produkcja i sprzedaż ciągle rosną. Chcemy zrealizować tak ambitne plany i sprostać wymaganiom klientów, dlatego niezbędna jest rozbudowa parku maszynowego. Pozwoli to nam na zwiększenie zdolności produkcyjnych oraz poszerzenie obszarów magazynów. Wraz z rozwojem, w naturalny sposób zwiększymy również zatrudnienie" – mówi Krzysztof Ignasiak, członek zarządu Winkelmann.

Spółka Winkelmann wytwarza wysokiej klasy produkty dla branży grzewczej i motoryzacyjnej. W ramach najnowszej inwestycji rozbuduje istniejące zakłady zajmujące się produkcją pojemnościowych podgrzewaczy wody, naczyń zbiorczych oraz części do pojemnościowych podgrzewaczy wody (heating+water). Oprócz modernizacji polegającej na powiększeniu przestrzeni hali magazynowej z urządzeniami automatyki magazynowej, projekt obejmuje również rozbudowę infrastruktury zewnętrznej. Wartość inwestycji to 100 mln złotych. Zadanie ma być zrealizowane do końca 2026 r.

"Winkelmann to jeden z największych pracodawców w powiecie legnickim. Cieszy mnie, gdy inwestorzy na stałe związani z LSSE podejmują decyzję o dalszym rozwoju. Dla nas jest to jasny sygnał, że stwarzamy warunki,  które pozwalają im rosnąć. Produkty z Legnicy trafiają do aut największych światowych marek, więc to dodatkowy powód do dumy" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Popularne tagi
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.