Logo Legnica24h.pl
Reklama

Wiktor Bogacz przedłużył kontrakt z Miedzią Legnica

Miedź podpisała nową umowę z utalentowanym, 19-letnim napastnikiem Wiktorem Bogaczem. Kontrakt młodzieżowca z legnickim klubem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2028 roku.

© Materiały prasowe / MiedĹş Legnica / Paweł Sasiela

Młody napastnik w minionym sezonie rozegrał 14 pierwszoligowych meczów, w których zdobył 5 goli. Talent obdarzonego znakomitymi warunkami fizycznymi piłkarza eksplodował w końcówce sezonu, gdy strzelał po dwa gole Podbeskidziu Bielsko-Biała i już ekstraklasowej Lechii Gdańsk. Przypomnijmy, że jako wychowanek Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica Bogacz podwójnie punktował w klasyfikacji Pro Junior System. Utalentowany, silny i szybki gracz na poziomie seniorskim debiutował w kwietniu 2021 roku w trzecioligowym wówczas zespole Miedzi II Legnica, a dzięki dobrym występom w drużynach młodzieżowych już we wrześniu tego samego roku otrzymał możliwość trenowania z pierwszą drużyną zielono-niebiesko-czerwonych.

Rozwój gracza przyhamowały jednak wówczas kontuzje. Perspektywiczny zawodnik w szybkim tempie nadrobił stracony czas, wracając do wysokiej dyspozycji. W minionym sezonie z Miedzią II zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim, dzięki czemu we wrześniu wystąpił w I rundzie krajowego pucharu na poziomie centralnym. Znakomita postawa napastnika w rundzie wiosennej sprawiła natomiast, że w przerwie między rozgrywkami Bogacz otrzymał oferty z klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy, jednak zdecydował się przedłużyć kontrakt z legnickim zespołem.

"Miedź obdarzyła mnie zaufaniem i wsparciem, za które chcę się odwdzięczyć dobrymi występami na boisku. W Legnicy mam znakomite warunki do dalszego rozwoju, dlatego cieszę się z przedłużenia kontraktu. To dla mnie motywacja w realizowaniu kolejnych celów. Zamierzam ciężko pracować, by w nowym sezonie pomóc drużynie w rywalizacji o najwyższe cele" – powiedział Wiktor Bogacz po związaniu się nową umową z klubem znad Kaczawy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.