Logo Legnica24h.pl
Reklama
Allatonce jaworska hurtownia wielobranżowa
Collegium Witelona

Wielkimi krokami zbliża się Energy Industry Mixer w Legnicy. To jedyne takie wydarzenie w regionie

Efektywność energetyczna, odzysk materiałów za pomocą technologii skoncentrowanej energii słonecznej, a także produkowania energii z odpadów to wiodące tematy nadchodzącej edycji Energy Industry Mixer.

© Materia??y prasowe / LSSE

Przedstawiciele biznesu i samorządów już za kilka dni, dokładnie 21 września (środa) spotkają się, żeby porozmawiać w formule „speed dating”, czyli personalizowanych spotkaniach B2B. Organizatorami wydarzenia są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz włoska firma Bosetti Global Consulting przy wsparciu Miasta Legnica.

Energy Industry Mixer nie powstałby bez udziału partnerów, którzy mają kluczowe znaczenie. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Confindustria Polonia, Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska, Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Energemini Polska. Do tego grona dołączyło również miasto Legnica – od lat zaangażowane we wsparcie biznesu i aktywną współpracę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Podmioty te dotychczas zorganizowały już kilka wspólnych wydarzeń, w tym „Strefę dla Biznesu”, bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców chcących rozwijać swój biznes lub inwestować w Legnicy i okolicach.

Tym razem, z myślą o rozwoju regionu, LSSE i miasto Legnica połączyły siły przy organizacji III edycji Energy Industry Mixer, który zaplanowano na 21 września 2022 roku, w Centrum Konferencyjnym LSSE przy ul. Rycerskiej 24 w Legnicy. Start o godzinie 9:00.

Wydarzenie zainauguruje Ireneusz Zyska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

"Tegoroczna edycja Energy Industry Mixer kładzie nacisk na bieżące problemy miast i gmin. Działamy przy wsparciu miasta Legnica i cieszymy się, że będziemy mogli w naszej siedzibie gościć wielu zagranicznych oraz polskich ekspertów w zakresie efektywności energetycznej. Zaprosiliśmy do udziału także lokalnych samorządowców. W harmonogramie przewidziane są dyskusje m.in. o wzrastających cenach energii, przetwarzaniu energii z odpadów komunalnych, przemysłowych i rolniczych, których liczna produkcja jest dużym wyzwaniem dla miast i gmin. Mam przekonanie, że razem znajdziemy skuteczne rozwiązania" – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

"Legnica od lat podejmuje działania na rzecz promocji rozwiązań, które mają w dłuższym okresie przyczynić się do oszczędności energii. W kontekście zarządzania miastem to wielkie wyzwanie, ale też nasza codzienność. Cieszy, że Legnica na czas konferencji, będzie miejscem dyskusji o ważnych sprawach, istotnych także z punktu widzenia mieszkańców" – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Spotkania w formule B2B Smart Mixer

Energy Industry Mixer III odbędzie się w atrakcyjnej formule B2B Smart Mixer. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w dwóch typach spotkań – B2B oraz face to face. Poprzedzi je konferencja plenarna.

  • Spotkania B2B – wieloosobowe przy stołach rotacyjnych. To czas dla reprezentantów miast i gmin na zapoznanie się z możliwościami technologicznymi oferowanymi przez ekspertów.
  • Spotkania dwustronne 1 to 1 – przedstawiciele miast i gmin w sposób dedykowany będą mogli porozmawiać z ekspertami z sektorów zajmujących się tematyką przewodnią wydarzenia i zaprezentować im swoje indywidualne potrzeby.

Wśród Kluczowych Uczestników przedsięwzięcia znalazły się włoskie firmy, tj.: Fata EPC, Termomeccanica, Enerbrain, Montana, Ecotermica, BTS Biogas, Pietro Fiorentini, Amut, WTEC Gieffepi Group. Sponsorem Głównym Energy Industry Mixer jest Santander Bank Polska. Wśród miast biorących udział w wydarzeniu są m.in. Warszawa, Wrocław i Trójmiasto.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ambasada Republiki Włoskiej w Warszawie, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, NFOIŚ Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Powiat Legnicki.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.