Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Wezi-tec tworzy klasę patronacką w samochodówce

W siedzibie firmy Wezi-tec we wtorek podpisano umowę o stworzeniu w legnickim Zespole Szkół Samochodowych patronackiej klasy o specjalności technik mechatronik. Ten profil łączy mechanikę z informatyką i automatyką.

© Materiały prasowe / UM Legnica

W obecności prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego dokument podpisali Wojciech Bajan, dyrektor i członek zarządu firmy Wezi-tec oraz Grzegorz Gargaś, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych.

Legnickie szkolnictwo zawodowe zasłużenie cieszy się bardzo dobrą opinią. Od lat trwa współpraca szkół zawodowych z firmami przemysłowymi, które tworzą klasy patronackie. Cieszę się, że - po wstępnych ustaleniach i podpisanym we wrześniu liście intencyjnym - do 23 takich klas dołącza kolejna w ZSS, korzystająca z bardzo nowoczesnych technologii firmy Wezi-tec. To nasza wspólna idea - potrzeba kształcenia kadr dla przemysłu na najwyższym poziomie – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Jesteśmy firmą wrażliwą na potrzeby i świadomą społecznej odpowiedzialności biznesu. Cieszymy się z tej współpracy – podkreślał dyrektor Wojciech Bajan. – Mam nadzieję, że w klasie patronackiej wykształcimy sobie przyszłych pracowników. Specjalizacja mechatroniczna, choć jeszcze bardzo młoda, jest poszukiwana na polskim i europejskim rynku przemysłowym – dodał.

Chcemy dać poznać naszym uczniom ten wyjątkowy zawód, korzystając z patronackiego wsparcia, które nam zaoferował Wezi-tec – powiedział dyrektor ZSS Grzegorz Gargaś.

Firma prowadzić będzie u siebie program zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Deklaruje m.in. comiesięczną darowiznę finansową na kształcenie zawodowe. Będzie fundować stypendia i nagrody dla najlepszych, odzież roboczą, podręczniki, a także umożliwi pracę wakacyjną na bardzo dobrych warunkach. Obowiązywać będzie czteroletni cykl szkolenia klasy patronackiej.

Wezi-tec działający w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej projektuje i produkuje wysokiej jakości komponenty, moduły i systemy z tworzyw sztucznych dla sektora motoryzacyjnego (dla wielu światowych marek samochodów), także sektora budowlanego i grzewczego oraz urządzeń gospodarstwa domowego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.