Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

W Święto Niepodległości zaśpiewaliśmy wspólnie z Madrygałem hymn Polski

11 listopada, w samo południe, legnicki chór Madrygał zaintonował z Sali Królewskiej Mazurka Dąbrowskiego. Prowadzona z występu transmisja online zachęcała legniczan do wspólnego odśpiewania w tym samym czasie hymnu Polski.

© Materiały prasowe / LCK

"Zwykle w tym szczególnym dniu spotykaliśmy się w legnickim Rynku, by ciesząc się swoją obecnością razem obchodzić Święto Niepodległości" - mówił tuż przed południem do legniczan prezydent Tadeusz Krzakowski.

"Rozwijaliśmy wspólnie flagę Polski, słuchaliśmy patriotycznych pieśni, pisaliśmy życzenia dla naszej Ojczyzny, oglądaliśmy ciekawe występy i inscenizacje. Niestety, w tym roku nie możemy być razem "na żywo". Ale możemy podkreślić nasze przywiązanie do Polski przez przyłączenie się do wspólnego śpiewania hymnu w sieci. Polska niepodległa to wyjątkowa wartość. Szczególnie w obecnych czasach, gdzie tak ważne jest podkreślanie łączącej nas, Polaków, więzi" - mówił prezydent Krzakowski.

Życzył też wszystkim zdrowia. "Uważajcie na siebie" - poprosił.

Transmisja wydarzenia dostępna była m.in. na facebookowych kanałach miasta Legnica i Legnickiego Centrum Kultury.

LCK przygotowało też na swoim kanale You Tube specjalny reportaż związany ze Świętem Niepodległości i wspomnieniami, jak dotąd obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień.

Reportaż jest dostępny TUTAJ.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.