Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W sobotę początek sezonu turystycznego w Zamku Piastowskim

Już w najbliższą sobotę rozpoczyna się sezon turystyczny w Zamku Piastowskim. Będziemy mogli wejść na wieże św. Jadwigi i św. Piotra, wdziać zbroję rycerską i najeść się chleba ze smalcem.

© materiał prasowy

Nie trzeba przypominać, że wieże wraz z kaplicą zamkową są wielką atrakcją naszego miasta. Każdego roku przybywają tutaj tysiące turystów i legniczan. Inauguracja sezonu tradycyjnie będzie okraszona wieloma atrakcjami.

W wydarzeniu weźmie udział Stowarzyszenie Historyczno–Eksploracyjne Księstwa Legnickiego. Grupa rekonstrukcyjna działająca przy stowarzyszeniu pozwoli nam przenieść się do średniowiecza. Będziemy podziwiać stroje XIII–wiecznych rycerzy, wdziać ich ciężką zbroję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Oczywiście, nie zabraknie strawy. Organizatorzy uraczą nas świeżymi, ciepłymi podpłomykami z dżemem, a także chlebem ze smalcem i ogórkami. Wysłuchamy też opowieści o historii zamku.

Pierwsze wejście na wieże z przewodnikiem przewidziane jest ok. godz. 13.00. Ostanie wejście - o godz.17.00. Wieża św. Piotra z powodu remontu tarasu widokowego będzie dostępna dla zwiedzających tylko do poziomu siódmego. Stąd też obejrzymy piękną panoramę miasta i okolic, tyle tylko, że przez okna. Wstęp bezpłatny.

W czasie sezonu turystycznego, który trwa do końca października, wieżę będziemy mogli zwiedzać od środy do niedzieli.

Wieża św. Jadwigi należy do miasta. Słynie z Zielonej Komnaty, w której znajdują się piękne polichromie z XVI w. Renowacja wieży rozpoczęła się w 2011 r. Całość kosztowała około 1 mln 250 tys. zł. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 350 tys. zł. Kolejne 330 tysięcy to dofinansowanie z samorządu województwa. Pozostałe środki pochodziły z budżetu miasta.

Wieża św. Piotra, w drugiej części zamku, jest w administracji Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy. W tej wieży znajduje się pięć komór. Cześć schodów prowadzących na szczyt wieży poprowadzono wewnątrz muru zewnętrznego, co jest rzadko spotykanym rozwiązaniem. Widok roztaczający się z tarasu widokowego sięga w pogodne dni aż po szczyty Karkonoszy.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.