Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

W sobotę na basenie Delfinek nauczysz się pływać na desce z wiosłem

Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza w sobotę (19 października) na basen Delfinek, gdzie odbędzie się szkolenie SUP, czyli nauka pływania na desce z wiosłem.

© Materiały prasowe / UM Legnica

 SUP jest najszybciej rozwijającym się sportem wodnym na świecie – mówi Edyta Kalarus z OSiRu. – I nie ma tu znaczenia wiek czy kondycja. Ale zanim wypłyniemy w sezonie na jeziora, wymagane są trening, by nauczyć się odpowiedniej równowagi. A szkolenie, przeprowadzone na basenie pod nadzorem ratowników i instruktora, daje takie możliwości.

Szkolenie będzie składało się z dwóch części: teoretycznej wraz z omówieniem sprzętu i praktycznej, w tym zajęć na wodzie, mini pokazu zaawansowanych technik oraz na koniec dla chętnych - zawody.

Zapewniamy sprzęt SUP i dużą dawkę zabawy. Wystarczy zabrać strój kąpielowy i dobry humor. Zapraszamy dzieci od lat 12 i dorosłych – zachęcają organizatorzy.

Ilość miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zapraszają na godziny: 12.00, 14.00 lub 16.00. Koszt 10 zł/os. (bez ponoszenia kosztów wstępu na basen). Zapisy: ci@osir.legnica.eu lub tel. 76 723-38-01.

SUP (STAND UP PADDLE) – Co to jest?

SUP, czyli pływanie na desce bez żagla z wiosłem, to jedna z najłatwiejszych dyscyplin sportów wodnych z deską. Polega na pływaniu na stojąco na desce i odpychaniu się wiosłem. Nie potrzebujemy większych umiejętności, by go uprawiać. Wystarczy trochę siły w rękach, równowaga i odpowiedni sprzęt, który składa się tylko z 3 elementów: deski, wiosła i leash (linki do nogi).

Kolejnym plusem SUP jest to, że na desce można pływać niemal wszędzie. Nieważne, czy jesteśmy nad jeziorem, czy nad morzem. Nadaje się do pływania na każdym akwenie.

Oprócz zwykłej frajdy pływania na desce, SUP daje też wiele korzyści zdrowotnych. Tak naprawdę nie ma żadnych przeciwwskazań do uprawiania tego sportu. Liczą się przede wszystkim chęci. Ile wysiłku włożymy w wiosłowanie, zależy tylko od nas. Wbrew pozorom, podczas pływania aktywizujemy nie tylko mięśnie ramion i pleców. Pracują także mięśnie pleców, lędźwi i nóg, więc to świetna alternatywa dla siłowni czy fitnessu. Na desce do paddleboardingu możemy nie tylko pływać. Wiele osób wykorzystuje ją także do uprawiania jogi na wodzie.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.