Logo Legnica24h.pl
Reklama
allatonce.pl - sklep internetowy

W sobotę Legnica Jazz Day

Już 23 kwietnia o godz. 19.00 na Sali Maneżowej odbędzie się kolejna odsłona cyklu koncertowego Legnica Jazz Day. Tym razem na scenie zagoszczą Krzysztof „Puma” Piasecki oraz Adam Wendt.

© Materia??y prasowe / LCK

Pomysł powstania tego duetu zrodził się w grudniu 2019 roku podczas spotkania w klubie „Akwarium” w Warszawie. Ich głównym założeniem jest granie muzyki artystycznej, oryginalnej i bardzo osobistej. W repertuarze znajdują się kompozycje autorskie wykonywane zarówno akustycznie jak również z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych.

Podczas koncertów muzycy używają szerokiego instrumentarium: kilka rodzajów gitar elektrycznych, akustycznych, syntezatora gitarowego, saksofonów - zarówno akustycznie jak i z użyciem efektów elektronicznych. Muzyka duetu 59/62 to niepowtarzalne brzmienia utworów zarówno dynamicznych granych z wręcz rockowym „drivem” na gitarach elektrycznych i spreparowanym elektronicznie saksofonie jak i bardzo nastrojowych, sentymentalnych ballad granych na saksofonie sopranowym i gitarze akustycznej. Muzycy nagrali już swoją pierwszą wspólną płytę, która nosi tytuł: „We See the Light”.

Krzysztof „Puma” Piasecki to wszechstronny gitarzysta z olbrzymim doświadczeniem. Absolwent Katowickiej Akademii Muzycznej, wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zdobywca tytułu Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas” w 1997 r. Współpracował z wieloma znanymi zespołami („Heavy Metal Sextet”, „Walk Away”, Kwintet Zbigniewa Lewandowskiego, „Bober`s Friends”, orkiestra opolskiego radia pod dyrekcją Edwarda Spyrki, międzynarodowe składy „Humman Elements” i „Yurala”). Akompaniował wielu znanym światowym gwiazdom (m.in. Jose Feliciano, Shirley Bassey, Charlie Green, Siggy Davis jak i znakomitościom krajowej estrady (m.in. Józef Skrzek, Hanna Banaszak, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Krystyna Prońko, Lora Szafran, Zbigniew Wodecki, grupa „Vox”).

Adam Wendt jest absolwentem wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest zapraszany do udziału w nagraniach programów radiowych i telewizyjnych oraz festiwalach jako saksofonista, kompozytor i aranżer. Jako solista i muzyk sesyjny współpracuje z jazzową czołówką Polski oraz gwiazdami muzyki pop. Laureat wielu nagród zespołowych jak i indywidualnych. W 1990 roku będąc muzykiem grupy z zespołem Walk Away otwierali Europejskie koncerty Milesa Davisa. Nagrywa i  koncertuje ze światowymi znakomitościami jazzu i bluesa. Przez kilka lat był członkiem popularnego zespołu Leszcze z którym nadal współpracuje. Dotychczas uczestniczył w nagraniu ok. 80 płyt (w tym 7 autorskich). Jest pomysłodawcą i założycielem zespołów: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt-Triologue. Aktualnie prowadzi zespoły: Adam Wendt Power Set oraz Adam Wendt Acoustic Set z hiszpańską wokalistką Laurą Cubi.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.