Logo Legnica24h.pl
Reklama

Zielono mi - sztuka wraca do Parku | od 20 lipca do 28 lipca

Logo Legnica24h.pl
© Materiały prasowe / UM Legnica

Udostępnij:

Zielono mi - sztuka wraca do Parku: W rocznicę huraganu odkryjemy na nowo legnicki park

Zielono mi - sztuka wraca do ParkuW plenerze|Muzeum|Edukacja|Dla mieszkańca

Muzeum Miedzi i Urząd Miasta zapraszają na podróż w czasie po parku Miejskim, który 10 lat temu zniszczył potężny huragan.

W niedzielę, 21 lipca o godzinie 14.00, w ramach nowego cyklu spacerów miejskich, miłośnicy zabytków i pasjonaci historii Legnicy odbędą jedyną w swoim rodzaju podróż w czasie po parku Miejskim, który 10 lat temu zniszczył potężny huragan.

Spotykamy się przy alei Orła Białego w sąsiedztwie pomnika z figurą śpiącego lwa nad Kozim Stawem.

Czy wiecie, gdzie jest w Legnicy Park Wystawowy albo Wyspa Róż? Park Miejski - rajski ogród legniczan powstawał etapami w XIX i XX wieku. Na jego terytorium złożyły się kolejne, stopniowo zagospodarowywane obszary, z których każdy ma własną, odrębną historię oraz unikalną nazwę, używaną przez dawnych mieszkańców miasta.

Podczas wspólnej wędrówki Grażyna Humeńczuk, autorka pionierskiej monografii legnickiego parku, przedstawi historię tych niezwykłych miejsc położonych w zielonym sercu miasta. Zapraszamy do zanurzenia się w barwny, bajkowy, nierealny świat pełen egzotycznych roślin, kwiatowych kobierców i posągów.

Spacery historyczne organizują Muzeum Miedzi i Urząd Miasta. Ich ideą jest ponowne odkrywanie ukrytego oblicza Legnicy. Spacer w 10 lat po huraganie poprowadzą Grażyna Humeńczuk i Katarzyna Kotlińska z Muzeum Miedzi. Udział jest bezpłatny.

Śpiący Lew
Wyznacz trasę
 
21 lipca 14:00
Szczegółowy program
 
Śpiący Lew
 
wstęp wolny

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.