Logo Legnica24h.pl
Reklama

W poniedziałek koncert „Melodie dla Anny” w ramach festiwalu piosenki Anny German „Eurydyka”

Międzynarodowy koncert organizowany w ramach festiwalu piosenki Anny German „Eurydyka” i poświęcony pamięci twórczości tej wokalistki odbędzie się już w poniedziałek o godzinie 18.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy.

© Materiały prasowe / LCK

To już dziewiąty rok z rzędu, kiedy w trasę koncertową po Polsce wyruszają młodzi artyści z różnych krajów. Festiwal, którego początki sięgają 2013 roku, przybliża postać i twórczość wybitnej polskiej piosenkarki Anny German oraz promuje młodych, utalentowanych muzycznie ludzi, wywodzących się z Polski oraz ze środowisk polskich na Białorusi i Ukrainie.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 13 maja o godzinie 18.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała. Bilety w cenie 35 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon.

W tym roku w koncercie biorą udział młodzi artyści, laureaci międzynarodowych festiwali z różnych krajów:

Magdalena Buczkowska (Polska) Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi i Akademii Muzycznej w Krakowie, Prezes Zarządu Fundacji Promocji i Rozwoju Sztuki „Soprano”, nauczyciel śpiewu w Studio Pięknego Głosu.

Zoja Rolińska (Ukraina) Absolwentka Narodowej Akademii Muzyczną w Odessie na wydziale wokalnym. Jest laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego i Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej i Narodowej w Odessie oraz wielu innych wydarzeń. Obecnie artystka Teatru Operowego we Wrocławiu.

Andrzej Pluszcz (Białoruś) Zawodowo informatyk, lecz jego prawdziwą pasją jest muzyka, a ulubionym gatunkiem musical. Od lat rozwija umiejętności wokalne pod okiem wybitnych pedagogów. Brał udział w wielu konkursach wokalnych nie tylko na polskiej, ale także międzynarodowej arenie.

Waleri Zadorożny (Ukraina) Absolwent Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych w Winnice. Absolwent Akademii Muzycznej w Odessie. Były artysta Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu w Odessie. Uczestnik Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Wojskowych "Musikparade 2014" w Niemczech. Grand Prix VII Ogólnoukraińskiego Konkursu Wokalnego im. O. Petrusenko - Chersoń 2013. Obecnie artysta Teatru Operowego we Wrocławiu.

Akompaniament:

Eugenia Żukowska (Ukraina) Absolwentka Narodowej Akademii Muzyczną w Kijowie na kierunku skrzypce. Brała udział w koncertach Narodowej Orkiestry Symfonicznej Orkiestry Radia w Kijowie. Pracowała w Akademickiej Symfonicznej Orkiestrze w Dnieprze. Brała udział w wielu koncertach kameralnych oraz symfonicznych w różnych krajach (Hiszpania, Włochy, Chinach, Szwajcaria, Francja). Obecnie jest artystką orkiestry Opery Wrocławskiej.

Witali Oleszkiewicz (Białoruś) Kierownik artystyczny festiwalu, akompaniator i reżyser dźwięku. Komponuje muzykę i tworzy aranżacje. 20 lat pracował jako pianista orkiestry Teatru im. Janki Kupały w Mińsku.

Reżyseria i prowadzenie – Marina Towarnicka – prezes Fundacji Kultura Bez Granic

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.