Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W piątek policyjna akcja „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”

Jutro na terenie powiatu legnickiego policjanci drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „Niechroniony uczestnik ruchu drogowego”.

Zdjęcie ilustracyjne © policja

Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. 

- Podczas akcji, policjanci przyglądają się zachowaniu pieszych na drodze, ponieważ najczęściej do wypadków z ich udziałem dochodzi na oznakowanych przejściach oraz w rejonie skrzyżowań. Najczęstsze błędy popełniane przez pieszych to: wtargnięcia na jezdnię, przechodzenie na drugą stronę jezdni w miejscach niedozwolonych oraz wejście na drogę zza pojazdu - wymienia mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji. 

Należy również podkreślić, że kierowcy samochodów też nie zawsze zachowują szczególną ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych i często są sprawcami wielu wypadków.

- Warto pamiętać, choćby w kontekście ostatnich przypadków potrąceń pieszych, rowerzystów w naszym regionie, że ignorowanie przepisów zarówno przez pieszych jak i kierujących może skończyć się tragicznie - dodaje J. Ekiert.

Akcja potrwa od godz. 6:00 do godz. 22:00.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.