Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

W obronie potencjału

Nie od dziś wiadomo, że plany dotyczące modernizacji autostrady A4 budzą ogromne wątpliwości wśród samorządowców reprezentujących mieszkańców gmin, przez które autostrada przebiega.

Sesja Rady Gminy Legnickie Pole. © cr

W tej sprawie została zwołana specjalna Sesja rady Gminy w Legnickim Polu, na której wszyscy obecni radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie utrzymania dotychczasowych wjazdów i zjazdów na autostradę A4 na odcinku Wrocław – Krzywa. W uzasadnieniu uchwały samorządowcy z Legnickiego Pola wskazują następujące, istotne argumenty, które powinny przekonać do zmiany:

- zwiększenie natężenia ruchu na drogach  gminnych i powiatowych, co przyczyni się do ich pogorszenia ich stanu, negatywnie wpłynie na jakość powietrza

- zmniejszenie atrakcyjności terenów Powiatu Legnickiego a szczególnie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dla inwestorów co spowoduje zahamowanie gospodarczego rozwoju

- spowoduje zmniejszenie jakości życia mieszkańców, bezpieczeństwa na drogach zarówno lokalnych jaki i samej autostradzie.

Jest to pierwsza z uchwał podjętych przez samorządy gmin zaniepokojonych zapowiedzianymi zmianami. W najbliższym czasie podjęcie podobnych działań zapowiada już Teresa Olkiewicz Wójt Gminy oraz Andrzej Pyrz Wójt Chojnowa, który dostrzegając zagrożenie dla całego regionu chce wesprzeć gminy bezpośrednio zainteresowane zachowaniem dotychczasowych zjazdów.


Warning: ksort() expects parameter 1 to be array, string given in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/site/artykul.php on line 349

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/tbla2/domains/legnica24h.pl/public_html/site/artykul.php on line 350
Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.