Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

W niedzielę startuje Legnicki Półmaraton. Możesz jeszcze wziąć udział

Już ponad 780 biegaczy zapowiedziało udział w Legnickim Półmaratonie/Legnicka Dziesiątka. W tym roku w zmienionej formule, z Jerzym Górskim, bez plastiku i z „zającami”.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Legnicki Półmaraton/Legnicka Dziesiątka startuje już 6 października. Zawodniczki i zawodnicy pobiegną na dystansie 21 097,5 m, czyli półmaraton albo o połowę krótszym (dziesiątka) - dla tych, którzy nie czują się na siłach przebiegnąć więcej kilometrów. Limit startujących dla obydwu biegów to 999 osób. Zapisało się już dokładnie 783.

Można jeszcze to zrobić. W sobotę w biurze biegu na Stadionie Miejskim (trybuna A) w godz. 16.00 – 18.00 i w niedzielę przed biegiem w godz. 7.00 9.00.

Zawodnicy wystartują z placu Meisslera o godz. 10.00 i dalej pobiegną ulicami: Wrocławską, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, Piłsudskiego do Sudeckiej. Potem nawrót i tym ulicami do Jordana, bulwarem kaczawskim do mety na boiskach bocznych w parku Miejskim. Będzie to więc klasyczny bieg miejski. Po raz pierwszy w historii Legnickiego Półmaratonu biegacze będą mogli skorzystać z pomocy pacemakerów, czyli osób, które cały dystans biegną jednym tempem, by na mecie uzyskać z góry zaplanowany czas.

Spikerem legnickiego święta biegowego będzie Jerzy Górski, triathlonowy mistrz świata w Double Ironman z Huntsville w Alabamie, bohater filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

I co bardzo ważne. Tegoroczny bieg będzie inny, niż zwykle, bowiem organizatorzy przyłączyli się do akcji miejskiej „Zrywam z plastikiem”, propagującej ekologiczne podejście do życia. Nie będzie więc plastikowych, jednorazowych kubków, sztućców i naczyń.

Dzięki wsparciu Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nasza kranówka będzie serwowana w papierowych kubeczkach. W punktach gastronomicznych posiłki otrzymamy w naczyniach biodegradowalnych. W czasie imprezy zużyte plastikowe nakrętki wrzucimy do specjalnie przygotowanych w tym celu pojemników.

UWAGA

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy informuje, w czasie biegu którego nastąpią utrudnienia i ograniczenia w ruchu, tj.:

  • utrudnienia w ruchu kołowym na ul. Zamkowej, placu Klasztornym, Parkowej, Wrocławskiej, św. Piotra,
  • całkowite wyłączenie ruchu kołowego z ul. Wrocławskiej, Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego oraz al. Piłsudskiego od centrum w kierunku osiedla Piekary (ul. Sudecka). Trasa biegu nie będzie prowadzona na jezdni od osiedla Piekary w kierunku Centrum.
  • całkowite wyłączenie z ruchu kołowego ul. Jordana i ul. Powstańców Śląskich.

Powyższe utrudnienia i ograniczenia w ruchu będą trwać w godzinach od 09.00 do 13.00.

Trasa biegu - 2 okrążenia: ul. Wrocławska – ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – al. Piłsudskiego pętla przy skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Sudecką – al. Piłsudskiego – ul. Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego – ul. Wrocławska – pętla przy skrzyżowaniu ul. Wrocławska z ul. Witelona – ul. Wrocławska – ul. Jordana – ul. Powstańców Śląskich – park (al. Orła Białego – Stadion).

Organizatorzy zwracają się z prośbą o dostosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia biegu, zachowanie szczególnej ostrożności oraz zabezpieczenie zwierząt domowych przed wtargnięciem na jezdnię. Za powstałe utrudnienia organizator serdecznie przeprasza, a zarazem gorąco zaprasza do wyjścia na trasę biegu i wspólnego dopingowania biegnących.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.