Logo Legnica24h.pl
Reklama

W legnickim ZUS co roku leje się krew

Od kilku lat pracownicy legnickiego ZUS honorowo oddają krew pomagając potrzebującym i jednocześnie promując ideę honorowego krwiodawstwa. Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowe Centrum Krwi wyróżniło legnicki Zakład.

© Materiały prasowe / ZUS

Miałam wielką przyjemność odebrać z rąk Pani Kierownik Beaty Kozłowskiej z legnickiego Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu certyfikat dla firmy promującej honorowe oddawanie krwi. Pracownicy Oddziału ZUS w Legnicy, moi koledzy i koleżanki z firmy, to świadome osoby i idea oddawania krwi, na co dzień jest im zwyczajnie bliska – mówi Emilia Nowakowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji Oddziału ZUS w Legnicy.

Promowanie honorowego krwiodawstwa w Oddziale to przede wszystkim akcje krwiodawstwa wśród pracowników Oddziału. Ale to również długoletnia już praca edukacyjna w tym zakresie. Do honorowego oddawania krwi od kilku lat zachęcamy, bowiem także naszych klientów. Certyfikat przyznany dla Oddziału ZUS w Legnicy, jako dla instytucji promującej honorowe oddawanie krwi, to wyróżnienie również dla kilkudziesięciu cichych bohaterów-naszych pracowników, którzy w ciągu roku oddają krew. Dziękujemy Wam za to, nasi oddziałowi krwiodawcy!

Oczywiście zapraszamy do pomagania kolejne chętne osoby. Szczegółowy instruktaż, jak zostać krwiodawcą, znajduje się na stronie internetowej legnickiego Oddziału Terenowego RCKiK we Wrocławiu.

Regionalne centra krwiodawstwa w całym kraju potrzebują krwi przez okrągły rok. W wakacje zapotrzebowanie na nią wzrasta aż o ok. 30 proc. Warto o tych faktach pamiętać.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.