Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Ulotną pamięć trzeba utrwalić

Ośrodek KARTA, Legnickie Centrum Kultury oraz Legnicka Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie „Już niewielu pamięta” — historie lokalne w wymiarze uniwersalnym, które odbędzie się 14 września o godz.17.00 w Legnickim Centrum Kultury.

Fot. Materiał prasowy © materiał prasowy

Celem organizatorów akcji jest uświadomienie, jak ważne są historie jednostek, pojedyncze wspomnienia dla stworzenia szerokiej panoramy historycznej. W takim ujęciu historie lokalne przestają być istotne tylko dla miejscowej społeczności, ale nabierają uniwersalności. 

W ramach spotkań w różnych polskich miastach czytane są fragmenty publikacji wydawnictwa Ośrodka KARTA, dotyczące zdarzeń z danego regionu, prezentowane są książki oparte wyłącznie na tekstach źródłowych, odbywają się rozmowy z uczestnikami i zaproszonymi gośćmi oraz przywoływane są prace nagrodzone w ogólnopolskim konkursie historycznym dla młodzieży „Historia Bliska”. 

Podczas spotkania w Legnickim Centrum Kultury, będą miały miejsce:

- prezentacja książek: „Osadnicy” oraz „Wypędzone”, dotykających tematów historycznych okolic Legnicy. Fragmenty tych publikacji przeczyta Janusz Chabior, aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, od 2006 związany z Teatrem Rozmaitości w Warszawie;

- rozmowa o innych wydawnictwach historycznych Ośrodka KARTA;

- przekazanie pakietu publikacji bibliotece.

Spotkanie poprowadzi prezes Ośrodka KARTA, Zbigniew Gluza. Akcja dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.