Logo Legnica24h.pl
Reklama
Eko Gwiazda

Tłum dzieci na Dniu Otwartym w SMS Miedź!

Za nami Dzień Otwarty w Szkole Mistrzostwa Sportowego Miedź Legnica, który przyciągnął zawodników i zawodniczki z całego kraju.

Fot. dolny-slask24h.pl © dolny-slask24h.pl

Kandydaci do gry w Akademii Piłkarskiej Miedzi oraz nauki w naszej szkole mieli okazję poznać ją od środka, a także zapoznać się z programem edukacyjnym i ofertą sportową – bez wątpienia jedną z najlepszych w Polsce! 

Podczas Dnia Otwartego SMS Miedź Legnica przyciągnęła w swoje progi prawie 100 kandydatów do nauki i gry w Miedzi. Mieli oni okazję do zapoznania się z budynkiem szkoły oraz wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych, przygotowanych przez nauczycieli. Były to m.in. pokazowe lekcje języka niemieckiego, angielskiego i polskiego, które zaplanowano w bardzo interesujący sposób. Po części szkolnej, wszyscy kandydaci zostali przewiezieni szkolnymi autokarami na boiska treningowe przy ul. Hetmańskiej, gdzie odbywały się pokazowe zajęcia treningowe.

W szkole kandydaci mieli okazję na zapoznanie się z warunkami nauki w SMS Miedź, a na boiskach chcieliśmy pokazać im naszą filozofię pracy. Przygotowaliśmy trening pokazowy z udziałem jednej z naszych grup z Akademii Piłkarskiej Miedzi. Następnie zaprosiliśmy kandydatów do czynnego udziału w treningu. Sprawdziliśmy jak sobie radzą w typowo piłkarskich zadaniach, a przede wszystkim daliśmy im szansę funkcjonowania w naszej filozofii szkoleniowej – mówił Krzysztof Skrzypek, trener Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica odpowiedzialny za organizację Dnia Otwartego.

Podczas treningu zawodnicy zaprezentowali ćwiczenia techniczne, rozgrywanie pojedynków, małych gier oraz popularnych zabaw z piłką. – Warto uczyć się w naszej szkole, ponieważ SMS Miedź daje nam ogromną szansę na rozwój. Treningi są bardzo ciekawe, a atmosfera zarówno w szkole jak i na zajęciach treningowych jest znakomita – mówił Michał Bieniusiewicz, zawodnik Akademii Miedzi i uczeń SMS Miedź Legnica, których zachęcał młodszych kolegów, by skorzystali z kompleksowej oferty Miedzi.

Podobnego zdania byli także sami zainteresowani nauką w SMS Miedź. – Przyjechałem na Dzień Otwarty, bo mój kolega uczy się w SMS Miedź i zawsze bardzo dobrze wypowiada się o tej szkole. Też chcę zostać jej uczniem. Widać, że w Legnicy mam o wiele większe możliwości rozwoju niż w moim mieście. Poza tym, bardzo podoba mi się wszystko, co dziś zobaczyłem. Chciałbym tu grać i uczyć się bo jestem pewny, że dzięki temu będę się jeszcze szybciej rozwijał piłkarsko – powiedział jeden z kandydatów, który do Legnicy przyjechał z Dzierżoniowa.

Po części praktycznej kandydaci wraz z rodzicami przenieśli się do klubowej bursy Miedzi, gdzie mogli na własne oczy przekonać się o warunkach mieszkalnych, jakie zapewni im Akademia Piłkarska Miedzi. Dzień Otwarty w SMS Miedź przebiegał znakomicie i sprawnie, a słoneczna pogoda sprzyjała zajęciom pokazowym na otwartym powietrzu. Wszyscy kandydaci zapoznali się z wyjątkową w skali kraju ofertą połączenia Szkoły Mistrzostwa Sportowego Miedź wraz z treningami i grą w Akademii Piłkarskiej Miedzi. Większość z nich zapewniała, że wrócą do Legnicy 8 i 9 maja, kiedy odbędą się testy sprawnościowe dla kandydatów do nauki w SMS Miedź.

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

fan
fan11 kwietnia 2017 o 18:59
No faktycznie tłumy...Redakcjo jak chcecie być wiarygodnymi to nie drukujcie kwitów tylko zajrzyjcie na takie wydarzenia. 10 osób to dużo?
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.