Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Test traktora, własne piwo i inne atrakcje do wylicytowania

Pierwsze aukcje wspierające 27. Finał WOŚP odbędą się w Legnicy już dzień przed głównym Finałem – w sobotę, 12.01 - podczas koncertu rockowego w Spiżarni.

© Materiały prasowe

Tam na licytacje trafią przedmioty i wydarzenia związane głównie z muzyką. Będzie można wylicytować m.in. gitarę elektroakustyczną plus 5 płyt CD zespołu Metalion, opatrzonych autografami. Będzie też do wylicytowania damska koszulka z serii „Koleje Dolnośląskie pociągają - Pol′and′Rock 2018”, DVD zespołów Depeche Mode i Maanam czy z Woodstock, płyta zespołu Cynamonowy Ogród czy zaproszenia na nadchodzące w Legnicy koncerty zespołów Antigama, Turbo i Dezerter.

Licytacje głównego Finału WOŚP odbędą się 13.01, podczas orkiestrowych wydarzeń w Akademii Rycerskiej.Tu pod młotek trafi m.in. wyjątkowe dzieło sztuki, podarowane przez znakomitego legnickiego artystę Jarosława Jaśnikowskiego. To tzw. inkografia - czyli jeden egzemplarz wybrany z limitowanej, ekskluzywnej serii wydruków na papierze właściwego obrazu. W tym przypadku będzie to inkografia muralu, towarzyszącego festiwalowi „Tauron Life Festival Oświęcim”, którego ideą jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem. Wyjątkowy projekt towarzyszącego festiwalowi muralu tworzy wyróżniony w danym roku i zaproszony na daną edycję artysta. W 2018 r. wyróżniono w ten sposób właśnie Jarosława Jaśnikowskiego.

– Poza realizacją muralu na jednej z fasad oświęcimskich budynków, powstaje również wąska seria 50 inkografii, które trafiają m.in. do artystów występujących na festiwalu. Projekt mojego muralu trafił m.in. do Carlosa Santany czy muzyków zespołu Europe. Jedną z  inkografik przekazałem na WOŚP. Z racji niewielkiego nakładu i niedostępności tych prac, są one wyjątkowo cenne – mówi Jarosław Jaśnikowski.

Przypomnijmy, że inna praca Jaśnikowskiego uzyskała podczas ubiegłorocznego Finału WOŚP w Legnicy rekordową cenę - została sprzedana za 1800 zł.

Na tegoroczne aukcje WOŚP w Legnicy trafi więce, ciekawych atrakcji. Np. ogłoszeniowy portal rolniczy TopTraktor.pl ufundował przejażdżkę lub testową jazdę super traktorem New Holland T7 220, spacer do natury, ognisko i swojskie specjały, a także inne niespodzianki, czyli sielski dzień w gospodarstwie sympatycznego rolnika z Olszan w pobliżu Ślężańskiego Parku Narodowego.

Posłanka Elżbieta Stępień przekazała na WOŚP wycieczkę po Sejmie, połączoną z obiadem dla czterech osób i zwrotem kosztów dojazdu do Warszawy. Podczas 27. Finału WOŚP w Legnicy będą też do wylicytowania m.in.:

 • laseczka ze spektaklu „Hamlet, Książę Danii” - rekwizyt przekazany przez popularnego aktora Przemysława Bluszcza, który zagrał w sztuce rolę Klaudiusza,
 • tablica relacyjna pociągu „Satrykon” Kolei Dolnośląskich, z autografami artystów rysowników,
 • możliwość uwarzenia własnego piwa z legnickim Piwowarem Staromiejskim, piwo trafi na kramy w Legnicy i Wrocławiu,
 • pacyfistyczny obraz znakomitego francuskiego artysty Michela Grangera, namalowany płozami czołgu na legnickim lotnisku,
 • waga ze sklepu Jakoba Tietzego - rekwizyt telewizyjnego spektaklu „Wschody i zachody Miasta” legnickiego Teatru im. Modrzejewskiej,
 • oryginalny, nieco podniszczony wskutek używania egzemplarz 114 odcinka popularnego serialu Ranczo pt. „Zamrożony kapitał”, z autografem i zdjęciem aktora Piotra Pręgowskiego (Pietrka z serialowej ławeczki), przekazany przez Impresariat Artystyczny Big Media,
 • możliwość napisania własnego artykułu i zamieszczenia go w legnickich mediach,
 • okazjonalny medal wykuty z okazji XX -lecia Powiatu Legnickiego, wykonany w Pracowni Rzemiosł Artystycznych Studio 108 w Tarnowskich Górach,
 • lunch z trenerem MKS Miedź Legnica Dominikiem Nowakiem,
 • obraz Mirosława Kuźmy „Tatar pod Legnicą”,
 • roczny karnet do Fitness Academy Legnica Express.

Organizatorzy wciąż czekają na dary, które będziemy mogli zlicytować dla WOŚP w dniu Finału ze sceny lub podczas aukcji Allegro.

(Źródło: ego, LCK)

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.