Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Terapia szokowa dla gości palmiarni, czyli zrywanie z plastikiem

Legniczanie bardzo licznie odwiedzili w niedzielę (17 marca) palmiarnię, gdzie odbywały się ekologiczne warsztaty „Wiosna od podszewki”. To kolejne wydarzenie związane z miejską akcją „Zrywamy z plastikiem”.

© Materiały prasowe / UM Legnica

Każdy z przybyłych do zabytkowej palmiarni zobaczył ją w zupełnie innym świetle. Autorom pomysłu chodziło o „terapię szokową”. I to się udało. Spacerujący alejkami goście dosłownie deptali po plastikowych śmieciach, zwłaszcza tych używanych jednorazowo, jak butelki, siatki, słomki, kubeczki czy talerzyki. Widok był rzeczywiście szokujący, zwłaszcza dla dzieci.

Cele happeningu to zwrócenie uwagi mieszkańców na problem zanieczyszczenia środowiska przede wszystkim jednorazowym plastikiem. Jego globalna produkcja już teraz jest większa, aniżeli możliwości składowania i powtórnego przetwarzania.

Nie zdawałam sobie sprawy, jak może wyglądać świat, jeżeli nie ograniczymy użycia plastiku, zwłaszcza plastikowych przedmiotów jednokrotnego użytku – powiedziała pani Maria z Legnicy, która palmiarnię odwiedziła z dziećmi, dodając że już od dawna zawsze nosi ze sobą na zakupy własną lnianą torbę.

Podczas warsztatów organizatorzy zadbali również o to, by pokazać ekologiczne odpowiedniki z powodzeniem zastępujące jednorazowy plastik. Przeprowadzili warsztaty upcyklingu z tworzeniem doniczek z plastikowych butelek i pojemników. Można było dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować domowy kompostownik, zasiać kwiaty w przygotowanych doniczkach czy posegregować śmieci do odpowiednich pojemników.

Impreza zakończyła się wielkim sprzątaniem palmiarni z plastikowych śmieci i ubraniem Marzanny, paskudnego symbolu zimy, w uzbierane odpady. Marzanna zostanie zutylizowana w RIPOKu w pierwszy dzień wiosny.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.