Logo Legnica24h.pl
Reklama
Rekrutacja w PWSZ w Legnicy

Technikum Akademickie w Legnicy kształci online

W Techniku Akademickim w Legnicy zostało uruchomione kształcenie na odległość, w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

© Materiały prasowe / PAP

Organizacja pracy będzie wstępnie obowiązuje do 10 kwietnia 2020 r. Tygodniowy rozkład zajęć kształcenia na odległość w Technikum Akademickim w Legnicy uwzględnia bezpieczeństwo uczniów i ich możliwości psychofizycznych. Kształcenie online realizowane jest zgodnie z następującym harmonogramem:

  • PONIEDZIAŁEK – przedmioty: matematyka, fizyka, chemia, wychowanie do życia w rodzinie, język polski,
  • WTOREK – przedmioty zawodowe: technik informatyk, technik automatyk oraz wychowanie fizyczne, języki obce,
  • ŚRODA – edukacja dla bezpieczeństwa, geografia, biologia, religia, pedagog, plastyka,
  • CZWARTEK – języki obce, język polski, historia, matematyka,
  • PIĄTEK – przedmioty zawodowe: technik informatyk, technik automatyk, informatyka oraz wychowanie fizyczne.

Nauka w Technikum Akademickim w Legnicy prowadzona jest z wykorzystaniem materiałów udostępnianych przez nauczyciela, w szczególności rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (np. materiały na platformie edukacyjnej www.epodreczniki.pl, Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia). Materiały o których mowa będą udostępniane uczniom również na stronie szkoły http://technikumakademickie.legnica.edu.pl w zakładce SZKOŁA ONLINE.

Uczniowie mogą kontaktować się z nauczycielami poprzez wybrane przez nauczyciela formy komunikacji zdalnej, które daje współczesna technologia (w szczególności dziennik elektroniczny, poczta e-mail, komunikatory i inne bezpłatne narzędzia komunikacyjne) z uwzględnieniem możliwości korzystania z danej technologii przez uczniów.

Nauczyciele wybierają najdogodniejsze formy pracy (np. nauczyciele języków obcych mogą korzystać oprócz platformy epodrczeczniki.pl, materiały jakie zapewniają wydawnictwa, mogą tworzyć grupy w mediach społecznościowych, uczniowie mogą zadawać pytanie korzystając z komunikatora w dzienniku elektronicznym itp.) Cały czas nauczyciele muszą analizować możliwości techniczne po stronie ucznia.

Uczniowie za swoją pracę, w szczególności przekazywane nauczycielom w sposób zdalny, będą oceniani przez nauczycieli oraz monitorowane będzie ich zaangażowanie w kształcenie zdalne (z uwzględnieniem możliwości technicznych ucznia). Ocenianie oraz zaangażowanie ucznia w celu informowania rodziców będzie odnotowywane w dzienniku elektronicznym w postaci ocen oraz ewentualnego komunikatu do opiekunów o braku zaangażowanie ucznia w kształcenie na odległość (nie będzie sprawdzana obecność na zajęciach w rozumieniu kształcenia stacjonarnego).

Kształcenie na odległość z przedmiotów zawodowych w Technikum Akademickim w Legnicy z racji z prowadzonych kierunków technik informatyk oraz technik automatyk będzie dostosowane tak, aby uczniowie mieli możliwość zarówno realizacji efektów kształcenia teoretycznego jak i praktycznego. Rozwiązania te będą omówione z nauczycielami kształcenia zawodowego.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.