Logo Legnica24h.pl
Reklama
Koparka Jawor - roboty budowlane

Tadeusz Krzakowski pożegna w Gdańsku śp. Pawła Adamowicza

Krajowe korporacje samorządowe, w tym Związek Miast Polskich oraz Unia Metropolii Polskich, spotkali się dzisiaj na nadzwyczajnym zebraniu w Gdańsku, by wspólnie pożegnać tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza w przeddzień jego pogrzebu

© Materiały prasowe / UM Legnica

Wśród samorządowców z całego kraju jest prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, który wcześniej, jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej, uczestniczył w posiedzeniu Zarządu ZMP. Nadzwyczajne zebranie rozpoczęło się dzisiaj o godz. 15.00 w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Jego celem jest pożegnanie przez środowisko samorządowe całego kraju śp. Pawła Adamowicza w przeddzień Jego pogrzebu.

Trumna z ciałem prezydenta Adamowicza będzie wystawiona w Europejskim Centrum Solidarności, skąd o 17:00 nastąpi jej wyprowadzenie i przejście do Bazyliki Mariackiej.

Prezydent Tadeusz Krzakowski będzie obecny na pogrzebie prezydenta Pawła Adamowicza w sobotę, 19 stycznia, w Bazylice Mariackiej o godz. 12:00.

– Ci, którzy znali Pawła Adamowicza, wiedzą, że był to ciepły, wrażliwy, dobry człowiek – napisali w swym apelu przedstawiciele Związku Miast Polskich. – Nie tylko bezgranicznie oddany swemu miastu, ale również wrażliwy na krzywdę innych. Taki człowiek pada ofiarą straszliwego ataku i to podczas finału jednej z największych w Polsce akcji charytatywnych. Jesteśmy dzisiaj myślami z Pawłem, z jego rodziną i współpracownikami. Solidaryzujemy się też ze wszystkimi mieszkańcami Gdańska, którzy po raz kolejny powierzyli Mu sprawy swojego miasta.

 

Legnica uczci wspólnie pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Jutro o godz.12.00 przed legnickim ratuszem wspólnie oddamy hołd zmarłemu tragicznie prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi, tworząc serce ze zniczy. Podczas tego spotkania odtworzone zostaną utwory The Sound of Silence duetu Simon & Garfunkel oraz Dziwny jest ten świat Czesława Niemena.

Przypomnijmy, że legniczanie już wcześniej przed pomnikiem Jana Pawła II uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta modlitwą, ciszą i płonącymi zniczami. Na parterze ratusza pod Jego portretem zapłonął znicz, a flaga Legnicy została opuszczona do połowy masztu.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@legnica24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. legnica24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama

 

legnica24h.pl

Portal informacyjny dla mieszkańców Legnicy i okolic. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy.